Baumrtové k další medaili z univerziády chybělo 14 setin

7. 7. 2015 14:02
Barbora Závadová, která byla druhá v polohovém závodě na 400 metrů, obsadila na poloviční vzdálenosti šesté místo. K medaili jí scházelo 89 setin.
Simona Baumrtová
Simona Baumrtová | Foto: CPA Eduard Erben

Kwangdžu - České plavkyně dnes na světové univerziádě v Koreji další medaile nezískaly. Simona Baumrtová skončila v závodě na 100 metrů znak čtvrtá a nenavázala na stříbro z dvojnásobné trati. Od stupňů vítězů ji dělilo 14 setin sekundy. Barbora Závadová, která byla druhá v polohovém závodě na 400 metrů, obsadila na poloviční vzdálenosti šesté místo. K medaili jí scházelo 89 setin.

Českým rekordem se blýskla prsařka Martina Moravčíková. Semifinále na 200 m zaplavala v čase 2:27,73 a ze svého loňského maxima ubrala dvě setiny. Do finále postoupila za šesté příčky.

Judista Michal Horák v kategorii open vybojoval sedmé místo, když nestačil jen na pozdější medailisty. Nejprve ve čtvrtfinále prohrál se stříbrným Estoncem Juhanem Mettisem a v opravách ho o šanci na zápas o bronz připravil Litevec Karolis Bauza. Horák už byl sedmý i ve váze nad 100 kilogramů.

Tenistka Eva Rutarová postoupila do čtvrtfinále dvouhry, když ve 3. kole porazila Japonku Mačiku Mijadžiovou 7:5 a 6:4.

Ve čtvrtfinále jsou i stolní tenistky, které v osmifinále zdolaly Maďarsko 3:0 a čeká je Japonsko.

Basketbalistky po výhrách nad Čínou a Itálií podlehly Američankám 54:92. Ani jasná porážka je už nemohla připravit o účast ve čtvrtfinále. "Určitě panuje spokojenost. Chtěly jsme postoupit ze skupiny, což se nám povedlo. Škoda jen zápasu s USA, který nám vůbec nevyšel," řekla Tereza Vyoralová pro web USK Praha. "Teď se budeme připravovat na čtvrtfinále s Kanadou. Hrály jsme s ní dvakrát v přípravě, takže víme, co od ní můžeme čekat. Určitě to bude náročný zápas, ale pokusíme se do toho dát všechno," uvedla.

Druhou výhru si připsaly házenkářky, které porazily Čínu 32:23.