reklama

Perušič a Schweiner zvládli tuhou bitvu s Rusy a postoupili v Mexiku do semifinále

Radost Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Radost Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. autor: fivb.org
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem postoupili do semifinále turnaje Světového okruhu v Cancúnu. Vítězové předchozího březnového čtyřhvězdičkového podniku v Dauhá udolali ve čtvrtfinále po velkém boji ve třech setech ruskou dvojici Ilja Lešukov, Konstantin Semjonov.

O finále si čeští reprezentanti zahrají s trojnásobnými evropskými šampiony Andersem Berntsenem Molem a Christianem Sörumem z Norska.

České hvězdy dělají z kouče "italského kardiaka". Zatím jsem v pohodě, směje se České hvězdy dělají z kouče "italského kardiaka". Zatím jsem v pohodě, směje se Čtěte zde

Utkání proti Lešukovovovi a Semjonovovi mohli Perušič se Schweinerem ukončit už ve druhém setu, ale za stavu 20:19 neproměnili mečbol a vicemistři Evropy z roku 2019 koncovku otočili. Ve vyrovnaném tie-breaku čeští volejbalisté zvítězili 15:13 poté, co Rusové poslali při mečbolu míč do autu.

Zatímco Perušič se Schweinerem usilují o druhé vítězství v prestižním seriálu, jejich příští soupeři jich mají na kontě už deset. Jeden triumf si Mol se Sörumem připsali předloni v Ostravě, kde ve finále porazili právě nejlepší českou dvojici.

V Cancúnu se v příštích dnech uskuteční ještě další dva turnaje Světového okruhu, předposlední ze sedmi dílů se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Cancúnu (Mexiko):

Muži - play off:

Čtvrtfinále: Perušič, Schweiner (10-ČR) - Lešukov, Semjonov (16-Rus.) 2:1 (19, -20, 13).

reklama