reklama

Beachvolejbalistky Kvapilová s Kubíčkovou vzdorovaly v Mexiku turnajovým jedničkám

Michala Kvapilová hraje po konci Kolocové s Michaelou Kubíčkovou. Michala Kvapilová hraje po konci Kolocové s Michaelou Kubíčkovou. autor: Milan Kammermayer
Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková obsadily na turnaji v Mexiku dělené deváté místo. Nový český beachvolejbalový pár vypadl v osmifinále s kanadskými favoritkami.

Chetumal (Mexiko) - Plážové volejbalistky Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková obsadily na turnaji v mexickém Chetumalu dělené deváté místo. Při třetím společném startu na Světovém okruhu dosáhly dosud nejlepšího výsledku. Na tříhvězdičkovém turnaji ztroskotaly na nasazených jedničkách Brandie Wilkersonové a Heather Bansleyové z Kanady, kterým ve druhém kole play off podlehly 1:2 na sety.

Předtím české volejbalistky na úvod vyřazovací části zvítězily v třísetovém zápase nad Američankami Brittany Howardovou a Kelly Reevesovou.

Kvapilová začala hrát s Kubíčkovou poté, co její předchozí partnerka Kristýna Kolocová v srpnu ukončila kariéru. V září nová dvojice ovládla domácí šampionát, začátkem října při debutu na Světovém okruhu v čínském Čchin-čou skončila sedmnáctá, v Jang-čou pak na turnaji vyšší kategorie neprošla kvalifikací.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 3* v Chetumalu (Mexiko):

Ženy - play off:

2. kolo: Wilkersonová, Bansleyová (1-Kan.) - Kvapilová, Kubíčková (15-ČR) 2:1 (18, -19, 12).

Česká dvojice obsadila dělené 9. místo.

reklama