reklama

Britská dvojka Bedene nesmí hrát v Davis Cupu za svou novou zemi

Aljaž Bedene Aljaž Bedene autor: Reuters
Slovinský rodák Aljaž Bedene nesmí hrát v Davisově poháru za Velkou Británii. Odvolání 57. tenisty světového žebříčku, který je podle pořadí ATP britskou dvojkou za Andym Murraym, mezinárodní federace ITF zamítla. Bedene totiž zasáhl do tří daviscupových zápasů za Slovinsko.

Londýn - Slovinský rodák Aljaž Bedene nesmí hrát v Davisově poháru za Velkou Británii. Odvolání 57. tenisty světového žebříčku, který je podle pořadí ATP britskou dvojkou za Andym Murraym, mezinárodní federace ITF zamítla.

Šestadvacetiletý antukový specialista Bedene podle BBC žije v Anglii už od roku 2008, loni obdržel britský pas. Jenže předtím zasáhl do tří daviscupových zápasů za Slovinsko a podle regulí ITF už jinou zemi reprezentovat nesmí.

Bedene marně argumentoval tím, že toto daviscupové pravidlo vešlo v platnost až poté, co požádal o britské občanství. ITF jeho odvolání zamítla.

Britští tenisté loni Davisův pohár vyhráli, triumfovali v něm poprvé od roku 1936. Ve finálovém utkání v Belgii byl britskou dvojkou Kyle Edmund, jemuž v žebříčku patří 87. místo. V letošním prvním kole proti Japonsku doplnil ve dvouhrách Andyho Murrayho hráč druhé světové stovky Daniel Evans.

reklama