reklama

Další tragédie v cyklistickém pelotonu. Belgičan Myngheer zemřel na následky infarktu

Daan Myngheer. Daan Myngheer. autor: ČTK
Cyklistu Daana Myngheera postihl infarkt v úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice. Belgičan zemřel na následky infarktu v pondělí v nemocnici v Ajacciu.

Paříž - Belgický cyklistaDaan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt, zemřel v pondělí v nemocnici v Ajacciu. Oznámila to stáj dvaadvacetiletého jezdce Roubaix Lille Métropole.

"Svůj poslední závod prohrál poté, co bojoval jako velký šampion. Zemřel v pondělí v 19:08 za přítomnosti rodičů, sestry a přítelkyně v nemocnici v Ajacciu," uvedl tým.

Závodník si podle stájových kolegů stěžoval v závěru sobotní úvodní etapy na nevolnost a zhruba 25 kilometrů před cílem zkolaboval. První pomoc mu poskytla doprovodná sanitka a vzápětí byl helikoptérou přepraven do nemocnice, kde byl připojen na plicní ventilaci a uveden do umělého spánku.

Myngheer zemřel den po úmrtí jiného belgického cyklisty. Pětadvacetiletý Antoine Demoitié se v neděli stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii. Než se podle výpovědi svědků stihl zvednout, zasáhl jej doprovodný motocykl a způsobil mu těžká poranění hlavy, kterým v nemocnici podlehl (více čtěte zde).

Stejně jako v případě Demoitiého vyšetřuje také Myngheerovu smrt policie, která už prohledala týmová vozidla a hotelové pokoje. Rodiny obou cyklistů podle BBC souhlasily s darováním jejich orgánů k transplantaci.

Další jezdci a týmy jsou po tragických velikonočních událostech v šoku. "Další tragická ztráta, smutné dny pro svět profesionální cyklistiky. Odpočívej v pokoji, Daane, myslím na tvé blízké," napsal na twitteru britský spurtér Mark Cavendish. "Cyklistická rodina ztratila další mladý talent," uvedla stáj Trek-Segafredo.

reklama