Benátky čeká baráž o udržení v extralize volejbalistů

ČTK
18. 2. 2006 21:35
Porážkou s Ústím nad Labem se dnes volejbalisté Benátek nad Jizerou odsoudili do baráže o udržení v extralize. Do konce poslední třetiny základní části sice zbývají ještě tři kola, ale už nyní mají Benátky natolik výraznou bodovou ztrátu na předposlední Brno, že ho nemohou dostihnout. Brňané totiž zdolali Zlín 3:1.

Brňané totiž podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně a přes neúčast Diviše, kterého vyřadilo zranění, dokázali porazit 3:1 Zlín. Utkání skvěle vyšlo Vokálovi a na bloku výborně zahrál Klapal.

Benátky v souboji nováčků nejvyšší soutěže ani napotřetí nevyzrály na Ústí, které ale hrálo takřka bez chyb a v poli ubránilo mnohem více míčů.

K vítězství v základní části udělala další velký krok Ostrava výhrou nad Příbramí, po níž zvýšila náskok před druhým Libercem na dva body. Ostravští proti sedmému týmu tabulky potvrdili, že chtějí za každou cenu letos prolomit bariéru čtyř čtvrtých míst z
posledních pěti let a dočkat se medaile.

Liberec začal proti Českým Budějovicím ostudně, ale vývoj zápasu po třetím setu otočil. V tie-breaku však nezachytil nástup
Jihočechů, ti utekli až na sedmibodový rozdíl, a to už Dukla neměla šanci dohnat. I když se snažila závěr oddálit a odvrátila
tři mečboly.

V duelu o třetí příčku tabulky se opavští volejbalisté museli obejít bez trenéra Chudíka, který z rodinných důvodů odcestoval na Slovensko.

Zpočátku se jim vůbec nevedlo, hráli chaoticky, nedařil se jim útok ani servis a Kladnu tak stačil průměrný výkon k vítězství v úvodním setu. Pak se Slezané zlepšili, ale dvě dramatické a nervózní koncovky zvládl lépe úřadující mistr.