Benešová končí. Dramatické čtvrtfinále s Na Li prohrála

24. 10. 2008 15:22
Na Li - Benešová 6:4, 4:6, 6:2
Iveta Benešová
Iveta Benešová | Foto: Reuters

Lucemburk - Tenistka Iveta Benešová měla blízko k postupu do semifinále turnaje v Lucemburku. V pátečním zápase držela s favorizovanou Číňankou Na Li dlouho krok, ale ve třetím setu přes počáteční náskok odpadla.

Česká reprezentantka prohrála za dvě hodiny a deset minut 4:6, 6:4 a 2:6.

Pětadvacetiletá rodačka z Mostu nastupovala do utkání v roli mírné outsiderky, navíc s Na Li už jednou prohrála. Před dvěma roky proti ní získala v Indian Wells jediný game.

Ani na halovém turnaji v Lucemburku nezačala Benešová ideálně, ztratila své první podání a rázem prohrávala 0:3. Náskok si Číňanka, 27. hráčka světa, již pohlídala a vyhrála 6:4.

Následující set ale už byl mnohem vyrovnanější, česká tenistka sebrala soupeřce servis a za stavu 5:4 mohla podávat na zisk druhého dějství. Vybrala si sice slabší chvilku, vyrovnání na 5:5 však nedovolila a naopak si vynutila rozhodující sadu.

Benešová ji začala lépe, opět hráčku na druhé straně kurtu brejkla, jenže Na Li jí oplatila stejnou mincí. Za stavu 2:3 pak 42. tenistka na světě opět neudržela podání, což bylo klíčové, od té doby už se nedokázala vrátit do nadějně rozehraného zápasu.

S turnajem v Lucembursku se Benešová ještě neloučí, spolu s jinou Číňankou Shuai Pengovou ji čeká čtyřhra proti francouzské dvojici Jugičová-Salkičová/ Vedyová.