Benešová senzaci nezopakovala, padl i Štěpánek

Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
5. 1. 2012 14:07
V Aucklandu dohrála také Lucie Hradecká

Auckland/Brisbane - Česká tenistka Iveta Benešová se neprobojovala do semifinále turnaje v Brisbane.

Po úterním senzačním vyřazení Samanthy Stosurové se jí nepodařilo ve čtvrtfinále zaskočit další favoritku, Belgičanku Kim Clijsterosovou. S loňskou vítězkou Australian Open prohrála po setech 3:6 a 2:6.

Zápas byl ovšem mnohem vyrovnanější, než by vypadalo dle poměrně jednoznačného výsledku. Benešová si vypracovala během utkání osm brejkbolů, z nichž ale uhrála jen jediný. Naopak Belgičanka prolomila podání české tenistky čtyřikrát.

Benešová zaskočila Stosurovou. V osmičce je i Štěpánek
Ve finále Hopman Cupu je Francie, Češi jsou blízko

"Hrála jsem docela dobře, takže jsem spokojená s tím, jak to dopadlo. Věděla jsem, že to bude těžký zápas a to se potvrdilo," prohlásila po 79 minut trvajícím utkání Clijstersová.

Padl i Štěpánek

V Brisbane se představil také vítěz tohoto turnaje z roku 2009 Radek Štěpánek, který sehrál ve čtvrtfinále třísetovou bitvu s Ukrajincem Alexem Dolgopolovem.

Český tenista díky jediném brejku vyhrál první set 6:4 a prolomením podání soupeře vstoupil i do druhé sady. Jenže Dolgopolov se ještě vrátil do zápasu a druhý set nakonec vyhrál 6:2.

Třetí sada byla vyrovnaná do stavu 2:2, kdy si Štěpánek nejprve nechal ošetřit levé koleno, a poté prohrál vlastní podání. Ukrajinec si následně již dokázal podržet svůj servis a třetí sadu nakonec vyhrál 6:3. v semifinále se utká s Gillesem Simonem.

Hradecká nestačila na Číňanku

Stejně neslavně jako Benešová se Štěpánkem dopadla i Lucie Hradecká na turnaji v Aucklandu, kde ve čtvrtfinále v poměru 2:6 a 3:6 podlehla Číňance Čeng Ťie.

Šestadvacetiletá tenistka, která ve 2. kole vyřadila druhou nasazenou Číňanku Pengovou, tentokrát na asijskou hráčku nenašla protizbraň, nevypracovala si ani jeden brejkbol a přesně za hodinu odcházela z kurtu se svěšenou hlavou.

Spolu s Andreou Hlaváčkovou však pokračuje ještě ve čtyřhře, v níž se probojovaly už do semifinále, v němž narazí na nasazené jedničky Květu Peschkeovou a Slovinku Katarinu Srebotnikovou.