10. 8. 2011 7:30
Radek Štěpánek dohraje zápas ve středu
Iveta Benešová
Iveta Benešová | Foto: Reuters

Toronto/Montreal - Iveta Benešová napodobila Lucii Šafářovou, když na Rogers Cupu v Torontu postoupila do druhého kola.

Oproti Šafářové jí však pomohla indispozice soupeřky. Přestože Benešová prohrávala ve třetím setu se Slovenkou Dominikou Cibulkovou 1:3, její soupeřka jí kvůli zranění vzdala. Ve druhém kole se Benešová utká ve středu se Srbkou Anou Ivanovičovou.

Vypadla naopak Lucie Hradecká, která sice nad Slovinkou Petrou Martičovou vyhrála první set 6:1, ty dva další však prohrála 4:6. Dopadla tak stejně jako její krajanka Klára Zakopalová, která vypadla už v pondělí.

Už ve druhém kole vypadla Belgičanka Kim Clijstersová, která sice vyhrála nad Číňankou Čeng Ťie první set, v tom druhém však musela i ona kvůli zranění zápas vzdát.

Berdych si vyšlápl na Nadala. Porazil jej v deblu
Šafářová přešla v Torontu 1. kolo, Zakopalová vypadla

Ve druhém kole si vedle Šafářové a Benešové zahraje ve středu i sedmá hráčka světa Petra Kvitová, která nastoupí ke svému prvnímu zápasu po výhře ve Wimbledonu. Její soupeřkou bude Španělka Anabel Medinaová-Garriguesová.

Zápas Štěpánka s Lópezem přerušil déšť

Radek Štěpánek na stejně pojmenovaném turnaji v Montrealu bude dohrávat svůj zápas prvního kola proti Španělovi Felicianu Lópezovi ve středu. Za stavu 4:6, 6:4 a 3:2 byl zápas zastaven kvůli dešti.

Do druhého kola pak zasáhne ve středu i devátý hráč světa Tomáš Berdych, který narazí na Ukrajince Alexe Dolgopolova.

Berdychovi se v úterý opět dařilo s německým spoluhráčem Florianem Mayerem ve čtyřhře. Poté, co vyřadili Španěla Rafaela Nadala, po výhře nad zkušeným indickým párem Maheš Bhúpatí, Leander Paes postoupili do čtvrtfinále.

Toronto - dvouhra - 1. kolo:

Benešová - Cibulková (16-SR) 7:5, 4:6, 1:3 skreč C., Martičová (Slovin.) - Hradecká 1:6, 6:4, 6:4.

Čtyřha - 1. kolo:

Grandinová, Uhlířová (JAR/ČR) - Marinová, Sun Šeng-Nan (Kan./Čína) 7:6 (11:9), 6:3.