reklama

Berdych: Asi jsem se cítil až moc dobře, ale zvládl jsem to

Tomáš Berdych proti velmi dobře hrajícímu Leonardu Mayerovi výhru doslova ubojoval. Tomáš Berdych proti velmi dobře hrajícímu Leonardu Mayerovi výhru doslova ubojoval. autor: Reuters
I když se od něj druhý bod v semifinále Davis Cupu mezi českými tenisty a Argentinou bral jako samozřejmost, neměl to Tomáš Berdych proti 93. hráči žebříčku ATP Leonardu Mayerovi vůbec jednoduché.

Praha - I když se od něj druhý bod v semifinále Davis Cupu mezi českými tenisty a Argentinou bral jako samozřejmost, neměl to Tomáš Berdych proti 93. hráči žebříčku ATP Leonardu Mayerovi vůbec jednoduché.

Světová pětka totiž sehrála s Mayerem vyrovnané úvodní dva sety a teprve až poté potvrdila své žebříčkové postavení.

Naopak Mayer i přes prohru ve čtyřech setech ukázal, že je při absenci Juana Martína del Potra aktuálně nejlepším Argentincem na tvrdém povrchu.

"Mayer mě vůbec nepřekvapil. Vím, že když hraje s hráčem Top Ten, tak produkuje velmi dobrý tenis. Hraje velmi agresivně, takže to byl hodně těžký zápas," řekl Berdych po zápase novinářům.

Tomáši, čekal jste, že bude zápas tak vyrovnaný?
Ty dva úvodní sety byly hodně vyrovnané, navíc jsem se do toho zápasu nemohl vůbec dostat. Pak jsem se ale uklidnil na začátku třetího setu, kdy jsem ho hned brejknul, a prakticky to samé zopakoval ve čtvrtém setu.

Nesvazovalo Vás to, že se od Vás čekala povinná výhra? 
Pár zápasů už jsem v Davis Cupu odehrál, i těch kde jsem musel vyhrát, takže tím to nebylo. Asi to bylo tím, že jsem se na začátku cítil až moc dobře, trošku jsem se pral s rytmem, ale pak už jsem se srovnal. Myslím, že jsem vyhrál zaslouženě.

Zbylo Vám dost energie do sobotní čtyřhry?  
Jsem tady od toho hrát tři dny, kdyby to bylo potřeba. Kdyby to ale bylo po sobotě hotové, byla by to nejlepší možná varianta, navíc chceme prodloužit s Radkem svou vítěznou sérii.

Dá se říci, jak blízko jste nyní od finále?
Nechci nikoho nahoře urazit. Protože oni jsou strašní bojovníci, a když ucítí šanci, že budou moct vyhrát, tak za tím půjdou. Musíme v sobotu vyhrát tři sety a teprve pak můžeme myslet na finále.

Co jste říkal na atmosféru, kterou diváci vytvořili při Vašem zápase?  
Člověk by čekal, že si diváky hýčkáme, když už jsme tady hráli finále. Teď to sice bylo jen semifinále, ale i tak tu bylo hodně lidí a atmosféra byla super. Nebál jsem se, že by lidi nepřišli, i když tady byly na začátku tribuny prořídlé.

reklama