reklama

Berdych: Chceme, aby se na nás s Radkem vzpomínalo

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych si loni domácí finále užili. Budou o salátovou mísu bojovat i letos? Radek Štěpánek a Tomáš Berdych si loni domácí finále užili. Budou o salátovou mísu bojovat i letos? autor: CPA - Eduard Erben
Tomáš Berdych doufá ve třetí daviscupové finále v kariéře. Zatím ho prý neomrzela.

Praha - Tenisté prožívají v Davisově poháru báječná léta. Od roku 2009 jsou počtvrté v semifinále a potřetí si můžou zahrát o titul.

"To se neokouká. Když by se to podařilo dotáhnout až úplně na vrchol, tak proč ne," řekl Tomáš Berdych před pražským zápasem s Argentinou, do kterého jdou Češi v roli favoritů. "Motivace je obrovská zahrát si zase finále. To nikdy nezestárne. Dáme se dohromady a budeme se snažit," řekl Radek Štěpánek po příletu z New Yorku.

Pátý hráč světa Berdych a Radek Štěpánek stojí za úspěšným obdobím tenistů v soutěži družstev. Oba získávají body ve dvouhrách a vytvořili pro Davisův pohár i téměř neporazitelný pár ve čtyřhře. V roce 2009 ještě neuspěli ve finále ve Španělsku, ale loni Španělům prohru oplatili a získali po 32 letech "salátovou mísu".

"Finále je jedna z mála věcí, která se neomrzí. Člověk to může, pokud to jde, dělat pořád. To nás žene dál," řekl Berdych novinářům a dodal: "Bylo by skvělé dotlačit to co nejdál v téhle éře, co jsem s Radkem, aby se na nás vzpomínalo díky těmhle výsledkům, což je to nejlepší, co za sebou může tenista nechat."

Tenisté mají velkou šanci zahrát si třetí finále Davis Cupu za pět let. V cestě jim v pražské O2 areně stojí Argentina, oslabená o neúčast šestého hráče světa Juana Martína del Potra. Tenisté soupeře nepodceňují, ale cítí, že finále je na dosah.

V případě postupu do finále by ale nehráli před domácím publikem. Je jisté, že na finále by museli cestovat v listopadu do Srbska, nebo do Kanady.

reklama