15. 3. 2012 8:11
Španělu Almagrovi se povedla odveta za Melbourne
Na Almagra Berdych vůbec nestačil
Na Almagra Berdych vůbec nestačil | Foto: Reuters

Indian Wells - Tomáš Berdych dohrál na turnaji série Masters v Indian Wells stejně jako v loni v osmifinále.

Sedmý nasazený hráč nestačil na dvanáctku Nicoláse Almagra, jemuž při známém incidentu nepodal ruku po zápase v Melbourne. Se Španělem Berdych prohrál krutě 4:6 a 0:6.

Berdych, který porazil Almagra letos na Australian Open, špatně podával a zaostával ve výměnách. Zatímco Španělovy údery byly razantní i chytré, svěřenec kouče Tomáše Krupy se snažil hrát přímočaře a trefoval často aut nebo síť.

V prvním setu přišel Berdych o podání po nevynucených chybách, kterých udělal v zápase celkem 31, v sedmé hře.

Sebevědomě hrající Almagro diktoval tempo hry a českého daviscupového reprezentanta pak deklasoval. Berdych prohrál od stavu 4:5 sedm her v řadě, v druhém setu mu "zazpíval kanár" a zápas ztratil za hodinu a čtvrt.

Set v poměru 0:6 prohrál Berdych na okruhu ATP naposledy loni v červenci, v semifinále turnaje v Bastadu mu "kanára" uštědřil domácí Švéd Robin Söderling.

Ve dvouhrách v Indian Wells už nezůstal žádný český tenista ani tenistka.

Radek Štěpánek se v Indian Wells rozloučil také s deblem. Spolu s Indem Paesem podlehl ve čtvrtfinále španělskému duu López - Nadal 3:6, 6:7.

Muži:

Dvouhra - 4. kolo:
Almagro (12-Šp.) - Berdych (7) 6:4, 6:0, Djokovič (1-Srb.) - Andújar (Šp.) 6:0, 6:7 (5:7), 6:2, Isner (11-USA) - Ebden (Austr.) 6:4, 7:5, Nadal (2-Šp.) - Dolgopolov (21-Ukr.) 6:3, 6:2, Federer (3-Švýc.) - Bellucci (Braz.) 3:6, 6:3, 6:4, Nalbandian (Arg.) - Tsonga (6-Fr.) 3:6, 7:5, 6:3, Del Potro (9-Arg.) - Istomin (Uzb.) 7:6 (7:2), 6:7 (6:8), 6:2, Simon (13-Fr.) - Harrison (USA) 7:6 (7:0), 5:7, 6:1.

Čtyřhra - čtvrtfinále:
M. López, Nadal (Šp.) - Paes, Štěpánek (7-Indie/ČR) 6:3, 7:6 (7:5).

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále:
Azarenková (1-Běl.) - A. Radwaňská (5-Pol.) 6:0, 6:2, Kerberová (18-Něm.) - Li Na (8-Čína) 6:4, 6:2

Hlaváčková, Hradecká (3) - Erraniová, Vinciová (5-It.) 6:2, 7:6 (7:4).