Berdych je počtvrté v řadě ve čtvrtfinále, čeká jej Ferrer

Aktualizováno 19. 1. 2014 9:40
Tomáš Berdych pokračuje na Australian Open ve svém parádním tažení, když v osmifinále smetl z kurtu svého oblíbeného soupeře - Jihoafričana Kevina Andersona ve třech setech 6:2, 6:2 a 6:3.
Tomáš Berdych zatím na Australian Open září, ve čtyřech zápasech neztratil set a ani jeden svůj servis. | Foto: Reuters

Melbourne - Tomáš Berdych pokračuje na Australian Open ve svém parádním tažení, když v osmifinále smetl z kurtu svého oblíbeného soupeře - turnajovou devatenáctku Jihoafričana Kevina Andersona. Toho vyřadila světová sedmička po setech 6:2, 6:2 a 6:3.

Utkání Berdych vs. Anderson jsme sledovali v online reportáži ZDE!

Osmadvacetiletý Berdych se dostal do čtvrtfinále Australian Open počtvrté v řadě, na letošním turnaji zatím neztratil ani set, ani jeden svůj servis, soupeři dnes povolil jen sedmnáct fiftýnů na returnu, sám si vypracoval stejný počet brejkbolů.

Po výhře nad o rok mladším protivníkem, kterého porazil i v desátém vzájemném zápase, čeká na posledního českého zástupce ve dvouhrách prvního grandslamového turnaje sezóny světová trojka Španěl David Ferrer. S tím má rodák z Valašského Meziříčí pasivní zápasovou bilanci 4:7.

Ostatní výsledky z nedělního programu Australian Open naleznete ZDE!

"Letos mi to jde nejlépe"

Berdych proti Andersonovi potvrdil roli favorita, český tenista předvedl výborný výkon a jednadvacátého hráče světa přesvědčivě přehrál. Dvakrát v utkání při dobíhání míče sice spadl, ale nic se mu nestalo a ve čtvrtém utkání v po sobě neztratil podání ani set.

"Kdybych srovnal tenhle rok s těmi předešlými, tak letos to jde nejlépe. Ušetřil jsem hodně energie, kterou budu potřebovat v dalším zápase," řekl Berdych v rozhovoru na kurtu.

"Je vždy skvělé přežít na grandslamu první týden, a zvláště letos, kdy to bylo kvůli vedru náročné. Jsem spokojen, sebevědomí do dalších zápasů roste."

S Ferrerem se Berdych střetl naposledy loni na Turnaji mistrů a v Londýně se radoval z výhry svěřenec Tomáše Krupy. "Jak jsem řekl, je dobře, že mám dost sil, budu je potřebovat. Loni jsme na konci roku spolu hráli dvakrát, jednou vyhrál on, jednou já. Bude to zase vyrovnané," řekl Berdych.