7. 1. 2009 14:50
Vaidišová - Vesninová 4:6, 3:6
Nicole Vaidišová si na začátku roku druhou výhru nepřipsala.
Nicole Vaidišová si na začátku roku druhou výhru nepřipsala. | Foto: Reuters

Auckland/Brisbane - Česká tenistka Nicole Vaidišová už na prvním turnaji sezony v novozélandském Aucklandu dohrála, stejně jako o pár hodin po ní i Tomáš Bedych v Brisbane.

Vaidišová ve druhém kole nestačila na Rusku Jelenu Vesninovou, které podlehla 4:6 a 3:6.

Dvaadvacetiletá Vesninová, která je v žebříčku 76. - o více než třicet míst za českou tenistkou, postoupila do třetího kola přes šestou nasazenou za hodinu a čtvrt.

Čtěte více: Šafářová už je ve třetím kole, Berdych začal kanárem

V Aucklandu si nezahraje třetí kolo ani Barbora Záhlavová-Strýcová. Ta sice vyhrála s favorizovanou Izraelku Peerovou druhý set, ale jinak nestačila a prohrála 3:6, 6:4 a 2:6.

Dařilo se naopak Radku Štěpánkovi. Český daviscupový reprezentant si na turnaji v Brisbane poradil s Francouzem Llodrou a postoupil do dalšího kola.

To se nepodařilo Tomáši Berdychovi. Svěřenec Tomáše Krupy ve druhém kole nestačil na devatenáctiletého Japonce Kei Nišikoriho.

Dvacátý hráč světa nezvládl s o jedenačtyřicet příček hůře postaveným Japoncem koncovku tie-breaku prvního setu, v němž prohrál 7:9. Ve druhé sadě pak prohrál rodák z Valašského Meziříčí 3:6.

Bez boje prošel do čtvrtfinále turnaje v indickém Čennaí Lukáš Dlouhý, jemuž vzdala zraněná světová pětka Nikolaj Davyděnko z Ruska. Finalista loňského Turnaje mistrů kvůli zranění paty vzdal i svoji účast na Australian Open.