Berdych končí na US Open už v osmifinále. Padl s Wawrinkou

Tomáš Berdych s výjimkou prvního setu po celý zápas za Wawrinkou zaostával a po zásluze se s US Open loučí už v osmifinále.
Švýcarský tenista potvrdil, že na českého hráče umí.
Berdych sice ovládl první sadu, potom však začal kupit nevynucené chyby a utkání ztratil.
Wawrinka se raduje poté, co ve čtvrté sadě prolomil Berdychův servis.
Švýcar byl mnohem lepší na servisu, což utkání rozhodlo.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 4. 9. 2013 5:45
Loňský semifinalista US Open Tomáš Berdych v letošním ročníku skončil už v osmifinále. Za dvě hodiny a 47 minut hry totiž podlehl Švýcarovi Stanislasi Wawrinkovi v poměru 6:3, 1:6, 6:7 a 2:6.

New York - Loňský semifinalista US Open Tomáš Berdych v letošním ročníku skončil už v osmifinále.

Za dvě hodiny a 47 minut hry totiž turnajová pětka podlehla v poměru 6:3, 1:6, 6:7 a 2:6 Švýcarovi Stanislasi Wawrinkovi. Ve dvouhrách tak na turnaji skončil poslední český tenista.

V nočním zápase se potvrdilo, že osmadvacetiletý Švýcar na o půl roku mladšího Berdycha umí. Vyhrál totiž pátý z posledních šesti vzájemných zápasů a celkově sedmý duel z dvanácti společných soubojů.

Utkání rozhodlo především podání obou hráčů. Zatímco Berdych přišel hned šestkrát o svůj servis a měl na svém kontě jen tři esa, Wawrinka jich předvedl hned čtrnáct. Český tenista navíc udělal skoro dvakrát víc nevynucených chyb než soupeř.

V boji o semifinále se devátý nasazený tenista utká s obhájcem titulu Britem Andym Murrayem, který ve čtyřech setech zdolal Uzbeka Denise Istomina.

Berdych se od druhé sady trápil

Berdych sice v úvodním setu splnil roli favorita, když za stavu 3:2 Wawrinku poprvé v zápase brejkl, čehož poté využil k zisku celé sady.

Od té chvíle však až do konce zápasu tahal za kratší konec. Wawrinka se ve druhém setu rychle ujal vedení 5:0, díky čemuž poté srovnal stav setů, navíc hned v úvodní hře třetí sady sebral Berdychovi servis opět.

Český tenista však za stavu 3:5 zabojoval a srovnal stav na 5:5. A i když hned poté znovu o svůj servis přišel, Švýcar vzápětí opět nedokázal dopodávat gem k vítězství v setu. V tie-breaku však prokázal pevnější nervy, když využil svůj druhý setbol a vyhrál jej v poměru 8:6.

V závěrečné sadě se rozhodlo za stavu 3:2 pro Wawrinku, kdy Švýcar už popáté v zápase vzal Berdychovi servis a po čtyřech vyhraných hrách v řadě se mohl radovat ze zaslouženého triumfu.