Berdych na Ferrera nestačil. Salátovou mísu zařídil Štěpánek

18. 11. 2012 20:00
David Ferrer nedal Tomáši Berdychovi v souboji jedniček obou týmů sebemenší šanci | Foto: CPA Erben

Praha - O vítězi 100. finále Davisova poháru mezi Českem a Španělskem rozhodla až závěrečná dvouhra.

Tomáš Berdych totiž v souboji jedniček obou týmů podlehl v úvodní nedělní dvouhře podlehl jednoznačným způsobem Davidu Ferrerovi (2:6, 3:6, 5:7), a nevyužil tak šanci získat pro český tým rozhodující třetí bod.

O triumfu v pražské O2 areně však rozhodl Radek Štěpánek, který ve čtyřech setech porazil Nicoláse Almagra.

Berdych: Dost to kazí pocit ze sezony

Šestý hráč světa Berdych, který nastoupil k jubilejnímu 50. zápas v Davisově poháru, tak až v posledním zápase přišel o svou vynikající letošní bilanci v týmové soutěži. Dosud vyhrál všech šest dvouher a spolu se Štěpánkem i všechny čtyři debly.

"Dost to kazí pocit z té výborné sezony, prohrál jsem letos jen jediné utkání v Davis Cupu a zrovna to poslední. Radši bych prohrál v pátek a dneska vyhrál. Nedá se však vždycky končit tím nejlepším způsobem," řekl Berdych na tiskové konferenci po zápase.

Tentokrát totiž neměl příliš šancí na výhru. Soupeři vzal jen jednou servis, zatímco Ferrer jej brejknul hned pětkrát a za dvě hodiny a 25 minut mohl slavit.

"Myslím si, že průběh zápasu ovlivnila únava Berdycha. To je ale normální, vždyť hrál třetí zápas ve třetím dnu," řekl po zápase České televizi Ferrer.

Berdychovi se nedařily úvody setů

V souboji s pátým hráčem žebříčku ATP tahal semdvadvacetiletý Berdych za kratší konec. V prvním setu přišel hned na úvod o své podání a o tři roky starší Ferrer se dostal záhy do vedení 3:0.

Za stavu 4:2 se mohl Berdych vrátit do zápasu, nevyužil však ani jeden ze svých tří brejků, naopak hned v delší hře opět o své podání přišel a Ferrer se po druhém využitém setbolu ujal vedení.

I ve druhém setu Ferrer vzal Berdychovi hned první jeho podání a tentokrát brejk bez potíží zužitkoval.

Ve třetím setu Berdych přišel za stavu 1:1 o svůj servis a zdálo se Ferrer směřuje bezpečně za výhrou.

Trenér: Berdych unavený nebyl

Český tenista však za stavu 3:4 poprvé v zápase sebral Ferrerovi podání a třemi vyhranými hrami v řadě rozfoukal jiskřičku naděje. Tu si však sám uhasil za stavu 5:5, když opět přišel o svůj servis a Španěl čistou hrou dopodával zápas do vítězného konce.

"Chtěli jsme, aby hrál Tomáš agresivněji a razantněji, bohužel se to nepovedlo. Ferrer hrál fantasticky. Unavený ale Berdych podle mého názoru nebyl," řekl České televizi po utkání jeho trenér Tomáš Krupa.