29. 9. 2007 13:02
Berdych si v Bangkoku vydělal 26 000 dolarů.
Tomáš Berdych v Bangkoku neuspěl.
Tomáš Berdych v Bangkoku neuspěl. | Foto: Reuters

Bangkok - Český tenista Tomáš Berdych neuspěl v semifinále turnaje v Bangkoku. Po velkém boji podlehl německému hráči Benjaminu Beckerovi 6:3, 4:6, 4:6.

Rodák z Valašského Meziříčí začal zápas velmi dobře, koncentrovanou hrou nedal svému soupeři v první sadě šanci. Druhý set už byl velkou bitvou, oba hráči se v dlouhých výměnách přetahovali o vedení.

Berdych však za stavu 4:4 ztratil podání, pátý brejkbol už Němec proměnil, a vyhrál tak 6:4. Třetí dějství probíhalo velmi podobně. Český tenista opět neudržel servis a Becker nabídnutou šancí nepohrdl - třetí set i celý zápas dovedl do vítězného konce. Pro německého hráče, aktuálně 79. na světě, to byla první výhra nad Berdychem. V předchozích třech vzájemných duelech mu podlehl.

Česká jednička tak nevyužila nabídnuté příležitosti. Po tom, co se z turnaje odhlásili nejvýše nasazení Djokovič s Roddickem, se očekávalo, že by mohl v Bangkoku zvítězit.

Nakonec se rozloučil s thajským hlavním městem v semifinále, a neobhájil tak loňské finále stejně dotovaného turnaje v Bombaji. I přesto si vydělal více než 26 tisíc dolarů.

Do boje o titul se probojoval kromě Beckera také ruský tenista Tursunov, jenž v sobotu zdolal Verdasca též ve třech setech.