reklama

Berdych na úvod turnaje v Monte Carlu porazil Čiliče

Tomáš Berdych Tomáš Berdych autor: Sport
Berdych (6) - Čilič (Chorv.) 7:6 (7:3), 6:1

Monte Carlo - Tomáš Berdych vstoupil do antukové sezony výhru, když ve druhém kole turnaje v Monte Carlu porazil v poměru 7:6 a 6:1 Chorvata Marina Čiliče.

V dalším kole se světová sedmička utká s vítězem duelu mezi Japoncem Keiem Nišikorim a Francouzem Paulem-Henrim Mathieuem. 

Šestadvacetiletý český tenista potvrdil, že se mu na někdejšího hráče světové desítky daří. Ze čtyř předchozích vzájemných zápasů prohrál jen ten poslední loni na turnaji v Marseille.

Čtěte také:
Štěpánek vypadl v Monte Carlu hned v prvním kole

Navázal tak navíc na své dvě předchozí vítězství na antuce v této sezoně. V rámci Davisova poháru na ní ve čtvrtfinále proti Srbsku porazil Viktora Troického i Janka Tipsareviče.

Vstup do antukové sezony vyšel i světové jedničce Novaku Djokovičovi ze Srbska, který ve druhém kole porazil Itala Andrease Seppiho v poměru 6:1 a 6:4. Ve třetím kole se pak utká s Ukrajincem Alexandrem Dolgopolovem.

Antuková premiéra v tomto roce vyšla i obhájci titulu Rafaelu Nadalovi ze Španělska, který porazil přemožitele Radka Štěpánka z prvního kola - Fina Jarkka Nieminena po setech 6:4 a 6:3.

Nadal v Monte Carlu útočí nejen na osmý triumf na tomto turnaji, ale také na první triumf od loňského French Open.

Výsledky:

Berdych (6-ČR) - Čilič (Chorv.) 7:6 (7:3), 6:1, Nadal (2-Šp.) - Nieminen (Fin.) 6:4, 6:3, Tipsarevič (7-Srb.) - Montaňés (Šp.) 6:2, 6:3, Almagro (8-Šp.) - Starace (It.) 7:6 (7:3), 6:1, Benneteau (Fr.) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:3, Kukuškin (Kaz.) - Volandri (It.) 7:6 (10:8), 2:6, 6:2, Wawrinka (Švýc.) - Andújar (Šp.) 7:5, 6:3.

reklama