reklama

Berdych si pochvaluje svůj rytmus: Ještě neskládám zbraně

Výkon Tomáše Berdycha měl k dokonalosti daleko. Výkon Tomáše Berdycha měl k dokonalosti daleko. autor: Reuters
Český tenista podlehl Wawrinkovi, zbraně však na Turnaji mistrů ještě neskládá.

Londýn - Neměl jiskru, jeho hra byla málo agresivní, málo útočná. Tomáš Berdych podal v úvodním duelu Turnaje mistrů proti Švýcaru Stanislasi Wawrinkovi bezkrevný výkon, přesto sám sebe po utkání nehodnotil nijak přehnaně kriticky.

"Důležité je se držet toho, že mám rytmus. Balon trefuju čistě a herní projev na kurtu není špatný. Nic mě nebolí, nic netáhne, což je důležité, a teď se musím nachystat na další duel," řekl rodák z Valašského Meziříčí poté, co prohrál s neoblíbeným soupeřem 3:6, 7:6 a 3:6.

Berdych si hodně zkomplikoval postup do semifinále, jeho dalšími soupeři totiž budou velcí favorité, Španělé David Ferrer a Rafael Nadal.

Berdych nehodlá skládat zbraně

"Není to rozehráno nejlepším možným způsobem, ale neskládám zbraně. Šancovní to pořád je," podotkl Berdych. "Zbývající soupeři jsou na papíře ještě těžší, ale připravím se na ně. Už jsem tady byl v situacích, kdy to se mnou nevypadalo dobře, a předloni jsem šel do semifinále," dodal.

Ve druhém utkání skupiny se Berdych střetne buď se světovou jedničkou Nadalem, s kterým prohrál patnáctkrát po sobě, nebo s Davidem Ferrerem. Pokud se ale bude držet statistiky, tak zatímco všechny své první zápasy na Turnaji mistrů prohrál, druhé naopak pokaždé vyhrál.

Nevyužil ani jeden z pěti brejkbolů

"To je hezký a rád bych na tohle navázal. I tohle může být pozitivní. Člověk musí bojovat od začátku do konce," pronesl Berdych.

Utkání se ve prospěch Švýcara zhouplo především díky tomu, že Berdych nevyužil ani jeden z pěti brejkbolů, zatímco Wawrinka uspěl při dvou ze čtyř. "On prostě zvolil lepší variantu na daný míč, který byl v tu dobu důležitý, což rozhodlo," uvedl Berdych.

V prvním setu český hráč poměrně bojoval s vlastním servisem. Chvilku mu trvalo, než se dostal do rytmu. Důvodem mohl být i jeho hodně vysoký nadhoz.

Někdo zná recept? Tak ať se ozve

"V tom může být, nechci říct problém, ale takhle to mám a musím se sžít s halou. Soupeř dobře returnoval a vyvíjel tlak, tak jsem možná na začátku tlačil víc na pilu, než bylo zdrávo, a pak ztratil trošku přesnost, ale i tak to bylo hratelný," řekl Berdych.

Wawrinka potvrdil, že patří k Berdychovým neoblíbeným soupeřům. Se Švýcarem prohrál letos potřetí za sebou. "Kdyby se dalo tak snadno pojmenovat, proč tomu tak je, něco bych změnil a vyhrával nad ním. Jestli někdo zná recept, ať se ozve," řekl osmadvacetiletý Berdych a pochválil letošní zlepšení Wawrinky. "Jde nahoru a jeho kouč Magnus Norman odvádí dobrou práci," doplnil.

reklama