Berdych prohrál i s Djokovičem, v Londýně uhrál jediný set

19. 11. 2015 23:11
Český tenista prohrál v základní skupině všechny tři své duely a nepostoupil do semifinále. S Novak Djokovičem padl po setech 3:6 a 5:7.
Tomáš Berdych v zápase s Djokovičem.
Tomáš Berdych v zápase s Djokovičem. | Foto: Reuters

Londýn - Tenista Tomáš Berdych skončil popáté ze šesti účastí na Turnaji mistrů ve skupině a letos poprvé nevyhrál v Londýně ani jeden zápas.

Před dnešním utkáním měl ještě šanci na postup v případě dvousetové výhry nad Srbem Novakem Djokovičem, ale se světovou jedničkou prohrál 3:6 a 5:7. Z účasti v semifinále se radoval Djokovič, kterému k postupu stačil set. Utkání jsme sledovali živě zde.

Vítězem skupiny se stal s třemi výhrami Roger Federer. Švýcarský tenista v odpoledním duelu zdolal Japonce Keie Nišikoriho 7:5, 4:6 a 6:4.

Třicetiletý Berdych prohrál ve skupině Stana Smithe nejdříve ve dvou setech s Federerem a poté ve třech podlehl Nišikorimu.

V duelu s Djokovičem sice získal první fiftýn, ale pak devět ztratil a prohrával 0:2. Srovnal na 2:2, zlepšil se a držel naději, ale podruhé přišel o podání v osmé hře a Djokovič pak sadu doservíroval. Také ve druhém setu Berdych dohnal brejk z úvodu a hrál se suverénem sezony vyrovnaně, ale i tentokrát padl v koncovce.

Berdych si tak zhoršil bilanci s Djokovičem na 2:21. Na tvrdém povrchu s ním prohrál všech osmnáct vzájemných zápasů, pět z toho na Turnaji mistrů.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7 mil. dolarů):

Dvouhra:

Skupina Stana Smithe:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (6-ČR) 6:3, 7:5, Federer (3-Švýc.) - Nišikori (8-Jap.) 7:5, 4:6, 6:4.

Čtyřhra:

Skupina Ashe a Smithe:

B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - J. Murray, Peers (4-Brit./Austr.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 16:14, Bolelli, Fognini (5-It.) - Bopanna, Mergea (8-Indie/Rum.) 6:4, 1:6, 10:5.

Turnaj mistrů: Výsledky a program