Berdych prohrál na úvod sezony v Dauhá s Karlovičem

30. 12. 2013 17:45
Tomáš Berdych podlehl ve dvou tie-breacích chorvatskému ranařovi Ivo Karlovičovi. | Foto: Reuters

Dauhá/Čennaí - Tomáš Berdych zahájil novou sezonu porážkou. Čtvrtý nasazený hráč podlehl v prvním kole turnaje v Dauhá Ivu Karlovičovi z Chorvatska za hodinu a 47 minut dvakrát 6:7.

Šestý vzájemný zápas opět nabídl přehlídku vynikajících servisů. Osmadvacetiletý sedmý hráč světového žebříčku si v úvodním setu vypracoval jen dva brejkboly, které ale Karlovič odvrátil. Berdych čelil ztrátě podání pouze jednou, když v úvodní sadě odvracel za stavu 4:5 setbol.

Ve druhém setu oba tenisté při svém servisu excelovali a rozhodovaly zkrácené hry. V prvním setu Karlovič vyhrál tie-break 9:7, ve druhém 7:4 a zaznamenal čtvrté vítězství nad Berdychem v kariéře.

Veselý zahájil sezonu výhrou

Jiří Veselý vstoupil do nové sezony premiérovou výhrou v hlavní soutěži na okruhu ATP. Dvaadvacetiletý český reprezentant, jemuž patří 85. místo ve světovém žebříčku, porazil na turnaji v indickém Čennaí v úvodním kole Inda Džívana Nedunčežijana 7:5, 6:2.

Veselý, jenž v listopadu uzavřel uplynulou sezonu prvenstvím v anketě ATP Hvězda zítřka pro nejmladšího hráče v elitní stovce žebříčku, začal zápas ztrátou podání a musel stahovat manko 0:3.

Proti o tři roky staršímu soupeři, kterému patří v žebříčku 314. pozice, ale dokázal utkání otočit a bez ztráty setu postoupil.

Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu mezi sedmým nasazeným Edouardem Rogerem-Vasselinem z Francie a Španělem Albertem Ramosem.