Berdych první zápas sezony zvládl. Bude hrát s Nadalem

30. 12. 2010 17:30
Berdych - Baghdatis 6:3, 3:6, 7:5
Turnaj mistrů: Tomáš Berdych
Turnaj mistrů: Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Abú Zabí - Tomáš Berdych zahájil novou sezonu výhrou. Na exhibičním turnaji Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí porazil ve čtvrtfinále Marcose Baghdatise z Kypru 6:3, 3:6 a 7:5.

Šestý hráč světa se tak v semifinále utká s obhájcem titulu Rafaelem Nadalem ze Španělska, s nímž hrál poslední zápas uplynulé sezony na Turnaji mistrů v Londýně.

Druhou semifinálovou dvojici utvoří Švýcar Roger Federer a Robin Söderling ze Švédska, který porazil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu.

Berdychovi začíná sezona, v Abú Zabí vyzve Baghdatise

Pětadvacetiletá česká jednička soupeře z Kypru udolala po více než dvouhodinové bitvě. První set sice Berdych vyhrál díky vybojovanému brejku, druhý set však stejným způsobem získal Baghdatis.

Berdych svého soupeře brejknul v úvodu třetího setu a ujal se dokonce vedení 5:2, jenže poté nevyužil mečbol a Baghdatis vyrovnal na 5:5. Český tenista si však za stavu 6:5 vypracoval další mečbol, který po školácké chybě Kypřana proměnil.

Exhibice v Abú Zabí - čtvrtfinále:

Berdych - Baghdatis (Kypr) 6:3, 3:6, 7:5, Söderling (Švéd.) - Tsonga (Fr.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:1.