Berdych dostal kanára, pak zabral, ale na Djokoviče nestačil

27. 2. 2015 18:23
Tomáš Berdych hrál o finále s Novakem Djokovičem. Z kanára v prvním setu se ještě oklepal, v rozhodující sadě byl ale lepší Srb.
Tomáš Berdych se s Djokovičem nadřel.
Tomáš Berdych se s Djokovičem nadřel. | Foto: Reuters

Dubaj - Finále v Dubaji si Tomáš Berdych nezahraje. Přestože proti Novaku Djokovičovi bojoval do poslední výměny, nakonec na svého srbského soka nestačil.

Berdych vstoupil do zápasu naprosto katastrofálně kanárem v prvním setu. Ve druhé sadě se dokázal zvednout a nakonec ji získal pro sebe rozdílem 7:5, Djokovič ale v rozhodujícím setu drama nedovolil. Ve finále se Srb utká s Rogerem Federerem.

Utkání jsme sledovali živě.

Český tenista si musel po pár minutách zápasu připadat, že se vrátil v čase do podzimního finále turnaje v Pekingu, kde proti Djokovičovi uhrál jen dva gemy a to až v úplném závěru zápasu. Úvod semifinále v Dubaji byl obdobný.

Srbská hvězda se skvěle pohybovala a prakticky nechybovala, Berdych na kurtu nestíhal a ztrácel jeden servis za druhým, což vyústilo v kanára 0:6.

V druhé sadě ale Berdych získal první vlaštovku, vyhrál gem a začal soupeře trápit. Sice opět ztratil podání jako první, ale dokázal ho hned získat zpět a dostat se do vedení 3:2. Rodák z Valašského Meziříčí zlepšil servis, opět ukořistil brejk a za stavu 5:3 šel podávat na zisk sady. Djokovič však dvěma vyhranými gemy srovnal. Český hráč v koncovce převážil houpačku na svou stranu a vyhrál set 7:5.

Rozhodující set byl zprvu hodně vyrovnaný, srbský tenista se však za stavu 2:2 dostal k brejku, a protože ho v následném dramatickém gemu potvrdil, dotáhl ho po dvou hodinách hry do vítězného konce.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,503.810 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (4-ČR) 6:0, 5:7, 6:4, Federer (2-Švýc.) - Čorič (Chorv.) 6:2, 6:1.