Berdych sebral Djokovičovi set, pak pro zranění vzdal

25. 2. 2011 15:30
Berdych - Djokovič 7:6, 2:6, 2:4 skreč Berdych
Berdycha v Dubaji zastavilo zranění.
Berdycha v Dubaji zastavilo zranění. | Foto: Reuters

Dubaj - Set od vítězství nad šampionem Australian Open byl na turnaji v Dubaji český tenista Tomáš Berdych.

Duel s Novakem Djokovičem, který jej porazil i na prvním grandslamu sezony, ovšem v pátek odpoledne za stavu 1:1 na sety a 2:4 na gemy pro zranění levé nohy vzdal.

Světová sedmička a opora českého daviscupového týmu přitom utkání začala dobře a i když v prvním sadě nevyužila několik setbolů, nakonec se radovala z vítězství v tie-breaku 7:5.

10 tisíc dolarů je málo. Hernych odmítl hrát Davis cup
Berdych postoupil podruhé v sezoně do semifinále

Od druhé sady se ale začala Berdychova hra hroutit. Přestalo mu vycházet první podání a také jeho pohyb po kurtu vinou  zranění na levé noze nebyl nejlepší. Djokovič přišel k vyrovnání snadno, druhý set vyhrál 6:2.

Před třetí sadou si proto Berdych dopřál masáž, ovšem ani ta mu nepomohla. Za stavu 3:2 pro srbského tenistu rodák z Valašského Meziříčí prohrál vlastní servis a hned v následující hře zápas vzdal.

Tomáš Berdych se raduje s kapitánem týmu Jaroslavem Navrátilem z prvního bodu.
Tomáš Berdych se raduje s kapitánem týmu Jaroslavem Navrátilem z prvního bodu. | Foto: Reuters

Byla to jeho šestá prohra s Novakem Djokovičem ze sedmi vzájemných zápasů.

"Měl jsem problém s kvadricepsem," citovala po utkání Berdycha agentura Reuters. "Nemohl jsem podávat, hýbat se do stran a hrozně to bolelo. Nebyla šance, že bych v takovém stavu v zápase pokračoval," řekl Berdych.

"Chodit po kurtu a jen dokončit zápas, to není můj styl. Při podání jsem cítil velkou bolest a hrát proti Novakovi, který má jeden z nejlepších returnů, bez servisu, to nemělo smysl."

Další problém pro Davis Cup

Svým odstoupením dozajista Berdych přidělal vrásky Jaroslavu Navrátilovi, který sestavuje tým pro daviscupové utkání s Kazachstánem.

Do něj už pro nemoc nebudou moci zasáhnout Radek Štěpánek, který je nemocný, a Jan Hernych, jenž start odmítl pro nedostatečné finanční ohodnocení.

Djokoviče, který letos ještě neprohrál, ve finále turnaje v Dubaji čeká lepší z dvojice Roger Federer - Richard Gasquet, jejichž duel se bude hrát v pátek odpoledne.