Berdych smetl Tursunova a v semifinále vyzve Federera

28. 2. 2013 18:46
Český tenista si ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji poradil s ruským tenistou Dmitrijem Tursunovem.
Tomáš Berdych po vítězství nad Dmitrijem Tursunovem.
Tomáš Berdych po vítězství nad Dmitrijem Tursunovem. | Foto: Reuters

Dubaj - Naprosto bez potíží si zajistil český tenista Tomáš Berdych postup do semifinále turnaje v Dubaji.

Po hladkých výhrách nad Rajeevem Ramem a Tobiasem Kamkem ve čtvrtek vyřadil i Dmitrije Tursunova, kterého za hodinu a čtyři minuty smetl výsledkem 6:3, 6:2.

O finále si zahraje se Švýcarem Rogerem Federerem, který porazil jasně Rusa Nikolaje Davyděnka 6:2 a 6:2.

První servis nezklamal

Berdych měl dnes na rozdíl od středečního zápasu s Kamkem jednu velkou jistotu, a sice dobrý první servis. A jak už to u rodáka z Valašského Meziříčí bývá, čím lépe mu jde první podání, tím lepší výsledky má.

Tursunov se tak nejen nezmohl na brejk, ale ani na brejkbol, takže Berdychovi stačilo v první sadě vzít soupeři jednou podání a ve druhé dvakrát.

Ruský tenista navíc kupil i nevynucené chyby, a tak není překvapivé, že si připsal už šestou porážku s Berdychem v řadě.Zápas Berdych ukončil stylově esem.

Rosol končí i v deblu

O semifinále dnes hrál v Dubaji i další český daviscupový reprezentant Lukáš Rosol, který společně s Viktorem Hanescem nastoupil ke svému čtvrtfinále v deblu proti dvojici Rohan Bopanna - Rajeev Ram.

Ačkoliv ale první set česko-rumunský pár vyhrál 6:4, zápas nakonec nedotáhl ke svému vítězství. Po prohře 5:7 ve druhé sadě totiž získali Američan s Indem supertiebreak poměrem 10:4.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,000.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych(3-ČR) - Tursunov (Rus.) 6:3, 6:2, Del Potro (4-Arg.) - Brands (Něm.) 6:4, 6:2, Federer (2-Švýc.) - Davyděnko (Rus.) 6:2, 6:2.

Semifinálové dvojice: Berdych - Federer, Djokovič - Del Potro.