Berdych se Štěpánkem prohráli ve finále SP družstev

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 5. 2012 16:54
Čeští reprezentanti ani na šestý pokus nevyhráli druhou nejprestižnější týmovou soutěž tenistů.
Berdych s Tipsarevičem prohrál po třech vítězstvích v řadě.
Berdych s Tipsarevičem prohrál po třech vítězstvích v řadě. | Foto: Reuters

Düsseldorf - Srbským tenistům se podařila odplata za prohrané čtvrtfinále Davisova poháru v Praze.

V sobotním finále Světového poháru družstev totiž Janko Tipsarevič a Viktor Troicki uspěli v duelech s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem.

Tomáš Berdych nestačil v Düsseldorfu na Tipsareviče po setech 5:7 a 6:7, Radek Štěpánek podlehl Troickému 6:2, 4:6 a 3:6.

Berdych své šance promarnil

Berdych si před v neděli startujícím French Open připsal teprve čtvrtou porážku na antuce v sezoně.

S Tipsarevičem, kterého na začátku dubna udolal ve čtvrtfinále Davis Cupu, přitom český hráč měl šanci na úspěch.

V prvním setu se ale při setbolu za stavu 5:4 nechal rozhodit chybou sudích, kteří nechali opakovat slibně se rozvíjející výměnu.

Nezkoncentrovaný Berdych poté nejen že přišel o setbol, ale i o svůj servis a prohrál první set.

Berdych odvrátil dva mečboly

Ve druhé sadě český tenista dokázal odpovědět na brejk soupeře a dovedl set až do tiebreaku.

V něm odvrátil dva mečboly a sám si připravil setbol, jenže tentokrát jej zradil mizerný return druhého servisu Tipsareviče.

Následně Berdych selhal při forhendu do růžku a Tipsarevič díky jeho další nevynucené chybě při svém podání slavil vítězství v zápase.

Štěpánek nadějné vedení neudržel

Vyrovnat stav finále tak, aby o vítězi turnaje rozhodla čtyřhra, nedokázal Radek Štěpánek.

Byť v prvním setu smetl Viktora Troického 6:2, v následujících dvou sadách tahal za kratší konec.

Před měsícem na pražské antuce v O2 aréně přitom stejně jako Berdych totožného srbského soupeře dokázal porazit.

V následném deblu se tak hrálo již jen o čest, nicméně i zde vyhráli Srbové, kteří ve složení Zimonjič - Tipsarevič porazili pár Berdych - Čermák 6:3 a 6:1.

Česká republika každopádně díky Berdychovi se Štěpánkem připsala už šesté neúspěšné finále v této soutěži. Srbové naopak Světový pohár družstev podruhé vyhráli.

Uhlířová zase prohrála finále

Ve finále se dnes nedařilo ani české reprezentantce Vladimíře Uhlířové, která společně s Jihoafričankou Natalií Grandinovou prohrála finále turnaje ve Štrasburku.

Nad jejich síly byl bělorusko-polský pár Olga Govorcovová - Klaudia Jansová-Ignaciková, jimž podlehly po setech 7:6, 3:6 a 3:10.

Uhlířová s Grandinovou spolu dnes hrály již sedmé turnajové finále, nicméně vyhrály jen loni v Soulu.

Finále singlu ve Štrasburku opanovala Francesca Schiavoneová, která porazila domácí Cornetovou dvakrát 6:4.

Z turnajových výher se dnes radovali také Nicolas Almagro, jenž obhájil titul v Nice, a Agnieszka Radwaňská, která dominovala v Bruselu.