reklama

Berdych vyhrává i na antuce. V Monte Carlu smetl Lopeze

Po finále Masters v Miami útočí Tomáš Berdych na další v Monte Carlu Po finále Masters v Miami útočí Tomáš Berdych na další v Monte Carlu autor: Reuters
Berdych - Lopez 6:3, 6:1

Monte Carlo - Tomáš Berdych vyhrál svůj první zápas na začátku antukové části sezony. Finalista z Miami dnes jako desátý nasazený hráč turnaje série Masters v Monte Carlu zdolal Španěla Feliciana Lopeze hravě 6:3 a 6:1 za hodinu a pět minut.

Dalším soupeřem českého daviscupového reprezentanta bude Francouz Richard Gasquet, který dostal do turnaje divokou kartu, nebo postupující z kvalifikace Daniel Gimeno-Traver ze Španělska.

V utkání s Lopezem se Berdych pomaleji rozjížděl a v prvním setu prohrával 0:2. Ziskem pěti her v řadě ale vývoj sady otočil. Berdych se opíral o servis, dal i tři esa po sobě a hrál údery velmi jistě. Udělal jen devět chyb a utkání zcela dominoval.

Čtěte také:
Berdychovu pouť v Miami zastavil až ve finále Roddick
Tipsport: Berdych do desítky nakoukne, ale neudrží se

Berdych tak Lopezovi vrátil porážku z jejich posledního vzájemného utkání loni z Dubaje a vyrovnal zápasovou bilanci na 3:3.

Na turnaji v Monte Carlu startuje čtyřiadvacetiletý Berdych pošesté v kariéře, přičemž loni vypadl v prvním kole. Nejlépe se mu vedlo před třemi lety, kdy prohrál v semifinále s Rafaelem Nadalem.

Výsledek:

Dvouhra - 1. kolo: Berdych (10) - Lopez (Šp.) 6:3, 6:1,

reklama