Berdych začal Turnaj mistrů porážkou. Murrayho měl na lopatě

FOTO Berdychovi vstup do Turnaje mistrů zhořkl
Berdych sice začal dobře a první sadu vyhrál 6:3, ale poté už dominoval Murray.
Ten ve druhém setu zvítězil 6:3 a srovnal tak duel na 1:1 na sety.
Nakonec Berdych nezvládl ani třetí sadu a tak nakonec prohrál 4:6 a 1:2 na sety.
Murray měl výhodu domácího prostředí. Hrálo se v londýnské hale.
5. 11. 2012 15:39
Český tenista Tomáš Berdych na úvod Turnaje mistrů podlehl Andy Murraymu.

Londýn - Český tenista Tomáš Berdych vstoupil do Turnaje mistrů porážkou. Světové trojce Andy Murraymu v pondělí podlehl 6:3, 3:6, 4:6.

Zápas jsme sledovali živě zde.

Ve druhém utkání porazila světová jednička Novak Djokovič Jo-Wilfrieda Tsongu 7:6, 6:3.

Jako klíčová se ukázala třetí hra druhé sady, kdy měl Berdych možnost odskočit svému soupeři do brejku, ale Murray tři brejkboly v jediné hře ubránil.

Tomáš Berdycha čekají v základní skupině Turnaje mistrů, kterou média překřtila na "skupinu smrti", ještě dvě utkání. Se Srbem Novakem Djokovičem a Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou.

Moment první sady: obrat ze stavu 0:40

Do prvního setu vstoupil Berdych nervózně a skotský tenista byl o něco lepší. Jenže vítěz olympijského turnaje v Londýně nedokázal svoji převahu přetavit v brejk, což se nakonec ukázalo jako osudné.

V páté hře za stavu 0:40 při vlastním servisu se totiž Berdych ubránil a hned v následujícím gemu sebral soupeři servis. Set už poté dopodával ke svému vítězství, byť Murray měl další dva brejkboly.

Berdych svoji šanci promarnil

I do druhého setu vstoupil Berdych výborně a za stavu 1:1 si vypracoval tři brejkboly. Jenže Skot se dokázal v krizové situaci ubránit.

A podobně jako Berdych v prvním setu se dokázal tímto momentem vybičovat k lepšímu výkonu.

V následné hře totiž sebral českému hráči podání a i on si pak již získaný brejk dokázal udržet až do konce setu.

Koncovka byla jednoznačná

Rozhodnutí tedy musel přinést třetí set, ve kterém se dostal Murray do rychlého vedení 3:1.

Berdych v té chvíli sice nehrál špatně, ovšem Murray v podstatě přestal dělat chyby a k tomu čas od času přidával suverénní údery.

Murray tak po třetí výhře nad Berdychem v této sezoně upravil vzájemnou bilanci na 4:4.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (dotace 5,5 milionu liber, tvrdý povrch):

Dvouhra - skupina A:

A. Murray (3-Brit.) - Berdych (5-ČR) 3:6, 6:3, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Tsonga (7-Fr.) 7:6 (7:4), 6:3.

Čtyřhra:

Skupina A: Granollers, M. López (6-Šp.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 7:5, 5:7, 11:9.

Skupina B: Mirnyj, Nestor (2-Běl./Kan.) - Lindstedt, Tecau (4-Švéd./Rum.) 4:6, 7:6 (7:1), 12:10.