reklama

Berdych miluje Monte Carlo, na antuce v daňovém ráji si věří

Naposledy si Berdych zahrál na antuce loni v semifinále Davis Cupu. Na oranžový povrch už se česká jednička vyloženě těší. Naposledy si Berdych zahrál na antuce loni v semifinále Davis Cupu. Na oranžový povrch už se česká jednička vyloženě těší. autor: Reuters
Světový tenisový cirkus už se přehoupl do antukové části sezony, která vyvrcholí grandslamovým French Open.

Monte Carlo - Světový tenisový cirkus už se přehoupl do antukové části sezony, která vyvrcholí grandslamovým French Open. Jednou z nejdůležitějších předzvěstí Roland Garros je tradičně turnaj série Masters v Monte Carlu. A letos je na něm čtvrtým nasazeným hráčem Tomáš Berdych.

Český tenista už vyléčil drobné zranění ramene a zahnal únavu, jež mu zabránila podílet se na postupu daviscupového týmu přes Kazachstán do semifinále slavné soutěže. Teď je opět plný sil a na antuku se vyloženě třese.

"Těším se, na antuce jsem hrál naposledy semifinále Davis Cupu v Argentině, mám na to dobré vzpomínky, doufám, že se mi na to podaří navázat," řekl světový hráč číslo šest Českému rozhlasu.

Berdych: Ostatní turnaje si mohou vzít příklad

V Monte Carlu to Berdych miluje. Jakoby místo jeho trvalého bydliště zůstávalo pevně v jeho srdci a nebylo "domovem" jen kvůli výtečným daňovým podmínkám. 

"Monte Carlo patří mezi moje nejoblíbenější turnaje, i co se týče místa, ostatní turnaje si z něj mohou vzít příklad," vyjádřil své city k turnaji sponzorovaném firmou Rolex a jednomu z nejtradičnějších podniků na celém okruhu ATP. 

Tenisové klání u Středozemního moře oslavilo před sedmi lety své jubilejní sté výročí, a také proto o něm Berdych nechce mluvit jako o pouhé přípravě na French Open. "Není to žádný turnaj na rozehrání. Je to velká akce, na které se budu snažit předvést co nejlepší výkon," podotkl rodák z Valašského Meziříčí.

Loni hrál na antuce výborně. A co letos?

Berdych už byl letos dvakrát ve finále, jeho celkově devátý turnajový triumf mu ale stále uniká. Česká jednička věří, že právě na antuce by čekání mohl ukončit. "Už loni jsem měl výbornou sezonu na antuce. Budu se snažit na to navázat. Beru to jako celek, ale to nejlepší by mělo přijít až v Paříži," dodal Berdych.

V loni vypadl Berdych v Monte Carlu až v semifinále, když ve třech setech prohrál se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Předtím si ale poradil s těžkými soupeři - Chorvatem Čiličem, Japoncem Nišikorim a Britem Murrayem. Letos má los o poznání lehčí. Z důvodu neúčasti Švýcara Federera a Španěla Ferrera je za Djokovičem, Murrayem a Nadalem turnajovou čtyřkou.

První výzva? Španěl Granollers-Pujol

Berdych začne dnes proti 35. hráči světového žebříčku Marcelu Granollersovi-Pujolovi (online reportáž sledujte od 10:30 na Aktuálně.cz). Španěla porazil v obou dosavadních vzájemných duelech. Předoni na Masters v Madridu 6:4 a 6:0, a v roce 2010 v Římě dvakrát 6:3. 

Pokud úvodní utkání zvládne, narazil by český hráč v osmifinále na vítěze duelu mezi přemožitelem Radka Štěpánka Španělem Ramosem a Italem Fogninim. Ve čtvrtfinále by mohl Berdychovi zkřížit cestu Francouz Richard Gasquet a v semifinále potom stejně jako loni Novak Djokovič.

Nadal ovládl osm posledních ročníků

Ve druhé části pavouka se za největšího favorita turnaje s prize money přes 2,5 milionu eur pochopitelně považuje Rafael Nadal. Španělský fenomén ovládl v Monte Carlu posledních osm ročníků! Nadal vyhrál jako první tenista v otevřené éře stejný turnaj šestkrát v řadě, když ve finále v roce 2010 porazil krajana Verdasca 6:0 a 6:1 Stanovil tehdy rekord, jednalo se totiž o nejkratší finále kategorie Masters v historii. O rok později ve finále zdolal Ferrera a loni Djokoviče.

Zastaví tentokrát někdo hegemonii španělského toreadora? Uvidíme v následujících dnech. Na Aktuálně.cz budeme tažení Tomáš Berdycha a celý turnaj v Monte Carlu podrobně sledovat.

reklama