SportPlus
30. 6. 2007 20:27
Berdych a Vaidišová nakročili do osmifinále, zastavil je déšť
Diváci na centrálním kurtu Wimbledonu se musí schovávat pod deštníky, i v sobotu narušil program déšť. | Foto: Reuters

Londýn - Poslední dva Češi, kteří zůstali na travnatých dvorcích londýnského Wimbledonu ve hře, stačili ve třetím kole vyhrát první set. Program šestého dne pak ale znovu narušil déšť a zápasy se přesouvají na pondělí.

Ve 13 hodin měl nastoupit ke svému zápasu třetího kola Tomáš Berdych s nenasazeným Korejcem I Hjong-tchekem. Hráči se ale kvůli vytrvalému dešti dostali na kurt až po více než třech hodinách čekání.

V sedmém gemu prvního setu se podařilo Berdychovi poprvé prolomit soupeřovo podání. Brejk potvrdil famózní čistou hrou a vede 5:3. Korejec snížil na 5:4 a při Berdychově podání pak odvrátil tři brejkboly, sám si dokonce jeden vypracoval.

Berdych si ale pomohl dobrým servisem po následném křížném forhendu se nakonec radoval jednadvacetiletý Čech ze zisku první sady v poměru 6:4.

Na začátku druhé sady drželi oba hráči své podání, když začalo znovu pršet. Utkání tak bylo přerušeno za stavu 2:3 v Berdychův neprospěch, ale česká jednička je na podání a má výhodu.

Česká tenistka Nicole Vaidišová v zápase třetího kola Wimbledonu proti Bělorusce Azarenkové. | Foto: Reuters

Nakonec na kurtu číslo 15 rozehrála svůj zápas třetího kola i česká ženská jednička Nicole Vaidišová, která hraje s Běloruskou Victorií Azarenkovou.

Turnajová čtrnáctka Vaidišová začala skvěle, dvakrát prolomila servis běloruské soupeřky a ujala se vedení 3:0. Jenže Azarenková se dokázala vzpamatovat, brejk Češce vrátila a snížila na 4:3.

Pondělní program:

(začátky 12:00 SELČ)
Centrální kurt: Heninová (1-Belg.) - Schnyderová (15-Švýc.), Hantuchová (10-SR) - S. Williamsová (7-USA), Federer (1-Švýc.) - Haas (13-Něm.), Roddick (3-USA) - Mathieu (Fr.).
Kurt č. 1: Söderling (28-Švéd.) - Nadal (2-Šp.), Jankovičová (2-Srb.) - Bartoliová (18-Fr.), Ferrero (20-Šp.) - Tipsarevič (Srb.), Gasquet (12-Fr.) - Tsonga (Fr.).
Kurt č. 14, 1. zápas: dohrávka Berdych (7-ČR) - I Hjong-tchek (Korea)
Kurt č. 15, 1. zápas: dohrávka Vaidišová (14-ČR) - Azarenková (Běl.).

Obě tenistky si poté servis dokázaly udržet, a Vaidišová díky výbornému vstupu do zápasu získala první set 6:4. Vstup do druhé sady se znovu lépe vydařil české tenistce - proměnila hned první brejkbol, vede 3:2 a po pauze zaviněné deštěm bude podávat.

Své zapasy už stihly odehrát nasazená dvojka Maria Šarapovová z Ruska, která porazila Japonku Ai Sugijamaovou dvakrát 6:3, a Amélie Mauresmová. Turnajová čtyřka smetla Italku Marou Santangelovou 6:1 a 6:2. V osmifinále se obhájkyně titulu utká právě s vítězkou zápasu Vaidišová Azarenková.

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Šarapovová (2-Rus.) - Sugijamaová (26-Jap.) 6:3, 6:3, Mauresmová (4-Fr.) - Santangelová (28-It.) 6:1, 6:2.