reklama

Berdycha nezastavil ani Mónaco, v Miami bude hrát o finále

Tomáš Berdych v utkání s Juanem Mónacem. Tomáš Berdych v utkání s Juanem Mónacem. autor: Reuters
Česká jednička si na prestižním turnaji v americkém Miami připsala další velký úspěch.

Miami - Tomáš Berdych si už popáté v letošní sezoně zahraje semifinále turnaje ATP. Chvályhodný počin se české tenisové jedničce povedl také na prestižním podniku v americkém Miami, kde si zahraje o své třetí letošní finále.

Berdych si na Floridě poradil s Argentincem Juanem Mónacem, jehož ve čtvrtfinále vyřadil poměrně snadno po setech 6:3 a 6:4. Nyní si rodák z Valašského Meziříčí zopakuje semifinálovou bitvu z Australian Open. Stejně jako v Melbourne totiž bude jeho soupeřem Brit Andy Murray.

Český hráč v Miami obhájil loňské semifinále, do kterého tehdy kvůli zranění vůbec nenastoupil.

Mónaca porazil devětadvacetiletý Berdych i v sedmém vzájemném zápase v kariéře. V prvním setu rozhodl brejkem na 5:3 a ve druhém na 5:4. V obou případech pak set ukončil čistou hrou při svém podání. Zvítězil tak za 92 minut.

Už připravuje plán na Murrayho

"Byl to velice těžký a vyrovnaný zápas. On hrál velice rychle a tlačil každý míčem. Bylo tam několik opravdu dlouhých výměn, ale já si dokázal vytvořit příležitosti a ve složitých podmínkách je využít," hodnotil Berdych na webu ATP Tour.

Semifinále v Miami si Berdych zahraje počtvrté v kariéře. Do finále se dostal jen před pěti lety, ale duel o titul tehdy prohrál s Andym Roddickem z USA.

K postupu do finále nyní musí porazit Murrayho. S Britem sice má český hráč pozitivní bilanci 6:5, ale poslední zápas letos v semifinále Australian Open ve vypjaté atmosféře prohrál. V Melbourne získal první set, ale ve druhém dostal 'kanára' a ztratil i další dvě sady.

"Pozitivní bylo, že jsem uhrál set, jelikož Murray odehrál v Melbourne velice dobrý turnaj a předváděl výborný tenis," vrátil se Berdych k lednovému duelu a k tomu nadcházejícímu dodal: "Cílem je připravit plán, který pak musím naplnit."

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Muži (dotace 5,381.235 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych (8-ČR) - Mónaco (Arg.) 6:3, 6:4, Murray (3-Brit.) - Thiem (Rak.) 3:6, 6:4, 6:1.

Ženy (dotace 5,381.235 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Halepová (3-Rum.) - Stephensová (USA) 6:1, 7:5.

reklama