Finále nebude: Nadal rozebral v Madridu Berdycha

Tak zářila odpočinutá Kvitová. A tohle je její 16. trofej
Vylepšila tak českou bilanci poté, co Tomáš Berdych v semifinále soutěže mužů podlehl 6:7, 1:6 skvěle hrajícímu obhájci titulu Rafaelu Nadalovi ze Španělska, jenž ho na tomto turnaji série Masters vyřadil i loni ve čtvrtfinále.
Z turnajového prvenství na WTA Tour se Kvitová radovala pošestnácté v kariéře a podruhé na antuce. Ve španělské metropoli triumfovala už v roce 2011.
Pětadvacetiletá Kvitová postoupila do finále po prvním vítězství v kariéře nad světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA a pohodu si přenesla i do rozhodujícího zápasu.
Ruskou tenistku, jež ve čtvrtfinále vyřadila Lucii Šafářovou, zasypávala vítěznými údery, jichž předvedla celkem 33, a minimálně chybovala.
9. 5. 2015 16:55
Report ze zápasu Rafael Nadal vs. Tomáš Berdych.

Madrid - Český tenista Tomáš Berdych si další finále na okruhu ATP nezahraje. V semifinále turnaje v Madridu nestačil po setech 6:7 a 1:6 na domácí hvězdu Rafaela Nadala, který postoupil na oblíbeném turnaji posedmé v kariéře.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Berdych se dostal do nejlepší čtyřky na turnaji v letošní sezóně posedmé (osmkrát postoupil do čtvrtfinále), na titul ale zatím čeká marně.

Český tenista, který bojuje o umístění mezi nejlepší čtyřkou v žebříčku, vstoupil do zápasu dobře a dlouho držel s Nadalem krok. V koncovce první sady dvakrát zachraňoval gem přes brejkboly soupeře, ale dotáhl ji do tiebreaku. V něm ale domácí tenista dominoval.

Druhá sada už byla jednoznačná. Nadal hrál sebevědomě, téměř nechyboval a odskočil do vedení 3:1. To jako by českého hráče zlomilo a už nevyhrál jediný gem.

Prohrál i Pavlásek

Nedařilo se ani Adamovi Pavláskovi na challengeru v Římě. Dvacetiletý tenista si týden po finále v Ostravě zahrál o titul i v Itálii, ale premiérové trofeje se znovu nedočkal. Ve finále ho porazil nejvýše nasazený Aljaž Bedene. Brit narozený ve Slovinsku zvítězil 7:5, 6:2 a na italské antuce vyhrál desátý challenger v kariéře.

Českého vítěze měla v Římě alespoň čtyřhra, v níž roli favoritů potvrdili nejvýše nasazení František Čermák s Němcem Dustinem Brownem.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Muži (dotace 4,185.405 eur):

Dvouhra - semifinále:

Nadal (3-Šp.) - Berdych (6-ČR) 7:6 (7:3), 6:1, Murray (2-Brit.) - Nišikori (4-Jap.) 6:3, 6:4.