reklama

Berdychův otec: Tomáš už loni říkal, že s Davis Cupem skončí

Podle otce Tomáše Berdycha Martina jeho syn uvažuje o tom, že by na zápasy Davis Cupu už nejezdil. Podle otce Tomáše Berdycha Martina jeho syn uvažuje o tom, že by na zápasy Davis Cupu už nejezdil. autor: Aktuálně.cz
Po mistrovských oslavách a dovolené se čeští tenisté už za tři týdny vrhnou do přípravy na novou sezonu a je otázkou, jestli v ní počítají i se svou účastí v daviscupových duelech.

Bělehrad - Útok na zlatý hattrick, nebo rozpad vítězné party? Po mistrovských oslavách a dovolené se čeští tenisté už za tři týdny vrhnou do přípravy na novou sezonu a je otázkou, jestli v ní počítají i se svou účastí v daviscupových duelech.

Například otec Tomáše Berdycha Martin přiznal, že se pro jeho syna kvůli bojům o salátovou mísu až do finálových bojů rozroste sezona až o měsíc, což je v nabité sezoně náročné zvládat.

"Tomáš už před rokem trochu uvažoval o tom, že v Davis Cupu skončí, protože už mu přibývají roky, tělo dostává zabrat, je už toho dost. Přece jen když hrajete finále, dostáváte zabrat a navíc máte o měsíc delší sezonu," řekl Martin Berdych novinářům po obhajobě triumfu v Bělehradu. 

Štěpánek: Radek bude hrát ještě 30 let

Jeho syn sice svou budoucnost v týmu okamžitě po vypjatém víkendovém duelu řešit nechtěl, dal však fanouškům alespoň naději.

"S jídlem roste chuť, teď ale na další sezonu nemyslím, přemýšlím hlavně o volnu po té šíleně náročné sezoně," přiznal Berdych mladší.

Naopak otec Radka Štěpánka Vlastimil uvedl, že jeho syn bude hrát Davis Cup dále zcela jistě.

"Je úžasné, že se po takové operaci vrátil a hraje světový tenis. To je na tom nádherné, nesbalil to. Proto kdyby chtěl končit, řekl by vám to. Je jako já, já hraju dvacet let a pořád končím a on má před sebou ještě třicet," smál se Vlastimil Štěpánek.

"Výhra v Bělehradu je ještě lepší" 

Oba pánové po obhajobě titulu zdůraznili, jak jsou na své syny pyšní.

"Radost je obrovská, jestli to je poprvé nebo podruhé. Je to jednou Davis Cup a to se nedá nahradit. I několik těch slziček ukáplo, ale to já se vždy otočím, aby to nebylo vidět," přiznal Štěpánek.

"Poprvé to bylo poprvé a v Praze, ale vyhrát v Bělehradu je vynikající, možná o to lepší. Strašně jsem jim to přál a samozřejmě i mě slza ukápla. Je to velký zážitek, toho se nikdy nenabažíte, " doplnil jej Berdych.

Ten uznal, že jej triumf v Bělehradě těší o to více kvůli tomu, že srbské publikum nebylo k českým tenistům zrovna dvakrát sportovní.

"Pro oba kluky bylo strašně těžké tady vyhrát, s Djokovičem se teď prostě vyhrát nedá. To je vynikající, něco úžasného. Klukům jsem to strašně přál hlavně kvůli tomu, jak se tady chovali ty lidi. To mi nepřišlo úplně fér," dodal Martin Berdych.

reklama