Bergerová vyhrála, českým biatlonistkám se nedařilo

13. 1. 2013 14:41
Tora Bergerová.
Tora Bergerová. | Foto: Reuters

Ruhpolding - Norská biatlonistka Tora Bergerová potvrdila svoji letošní suverenitu a vyhrála v Ruhpoldingu závod Světového poháru s hromadným startem na 12,5 km.

Veronika Vítková dojela po dvou trestných kolech sedmnáctá a Gabriela Soukalová po střeleckém výpadku třicátá.

Druhá za Bergerovou, která z dvaceti terčů minula jen jeden, skončila Běloruska Darja Domračevová. Třetí místo vybojovala Ruska Olga Zajcevová.

Vítkovou připravila o boj o přední pozice hned první zastávka na střelnici vleže. Po dvou chybách a dvou trestných kolech jela poslední, ale v dalším průběhu už střílela přesně. Výsledkovou listinou se díky tomu propracovala na 17. místo.

Soukalovou odsoudila na chvost nepřesná střelba. Měla čistou jen poslední čtvrtou položku, ale po třech předchozích už měla za sebou dohromady šest trestných kol. Třicáté místo je nejhorším výsledkem Soukalové v sezoně.

V hodnocení Světového poháru vede Bergerová s náskokem 103 bodů před Němkou Miriam Gössnerovou. Soukalová klesla ze šestého na osmé místo, Vítková je třináctá. V 15:30 odstartují do závodu s hromadným startem na 15 km muži.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - závod s hromadným startem 12,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 37:14,4 (1 tr. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -26,7 (2), 3. Zajcevová (Rus.) -37,8 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -53,5 (1), 5. Gregorinová (Slovin.) -1:01,8 (1), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -1:02,9 (3), 7. Gasparinová (Švýc.) -1:21,0, 8. Gössnerová (Něm.) -1:21,7 (6), 9. Kuzminová (SR) -1:36,1 (3), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:40,0 (2) , ...17. Vítková -2:28,7 (2), 30. Soukalová (obě ČR) -5:15,4 (6).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Bergerová 574, 2. Gössnerová 471, 3. Domračevová 443, 4. Henkelová (Něm.) 427, 5. Dorinová-Habertová (Fr.) 380, 6. Mäkäräinenová 363, ...8. Soukalová 346, 13. Vítková 301, 75. Zvařičová (ČR) 7.

15:30 muži - závod s hromadným startem 15 km.