reklama

Bez Soukalové byla štafeta biatlonistek jedenáctá

Veronika Vítková úvodní úsek vyhrála Veronika Vítková úvodní úsek vyhrála autor: Vojtěch Marek
Oslabená sestava českých biatlonistek bez doléčující se Gabriely Soukalové skončila ve štafetě Světového poháru v Oberhofu jedenáctá.

Oberhof (Německo) - Oslabená sestava českých biatlonistek bez doléčující se Gabriely Soukalové skončila ve štafetě Světového poháru v Oberhofu jedenáctá.

Veronika Vítková sice vyhrála úvodní úsek, ale Veronika Zvařičová, Jitka Landová i debutující Kristýna Černá krok s elitou neudržely. V těžkých podmínkách v mlze a dešti vyhrály Ukrajinky o 46 sekund před týmem Francie, třetí byly domácí Němky.

Soukalovou, která před Vánoci zazářila v Pokljuce, byla třikrát na pódiu a v průběžném hodnocení SP drží druhé místo, skolila během svátků nemoc.

Celý program v Oberhofu proto po léčbě antibiotiky vynechá. Před únorovým mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě jsou na programu ještě závody v Ruhpoldingu a Anterselvě.

Vítkovou nenapodobily kolegyně

Při absenci Soukalové rozjela štafetový závod výborně Vítková a po jediném dobití předala jako první před Polskem a Německem.

Zvařičová se propadla na sedmé místo, na třetím úseku se pak Landová ocitla stejně jako řada soupeřek při náročném sjezdu na zemi a následně po chybě při stojce musela na trestné kolo. Devatenáctiletá finišmanka Černá se v elitní desítce neudržela, navíc byla dostižena.

České biatlonistky tak zopakovaly v Oberhofu loňské 11. místo. Zklamané byly před rokem nejlepší Rusky, jež dnes skončily až páté, vítězný pocit si tentokrát prožilo ukrajinské kvarteto Julia Džymová, Valj a Vita Semerenkovy a Olena Pidhrušná.

reklama