Běžci Holuša a Rosolová se kvalifikovali na halové MS

26. 1. 2014 20:13
Denisa Rosolová
Denisa Rosolová | Foto: Aktuálně.cz

Bordeaux - Běžci Jakub Holuša a Denisa Rosolová splnili na halovém mítinku v Bordeaux limity pro účast na mistrovství světa v Sopotech.

Rosolová vyhrála závod na 400 metrů za 52,87 sekundy. Holuša byl na trati 3000 metrů šestý, ale časem 7:54,34 se postaral o nejlepší český výkon v této disciplíně od roku 1988.

Závod na tříkilometrové trati vyhrál Etiopan Yomif Kejelcha za 7:42,05. Holuša se sice v roce 2007 stal juniorským mistrem Evropy v běhu na 3000 metrů překážek, ale v posledních letech se věnoval závodům na 800 a 1500 metrů. Na osmistovce předloni získal stříbro na halovém mistrovství světa v Istanbulu.

"Mohlo být lepší," litoval po závodu Holuša na facebooku. Po kontaktu s ruským soupeřem totiž 30 metrů před cílem upadl. "Neběželo se mi úplně ideálně, ale v posledním kilometru jsem zabojoval a síla tam byla. Prostě škoda a smůla," dodal.

Ani Rosolová nebyla navzdory vítězství s prvním ostrým startem v sezoně příliš spokojená. "Limit je, ale s časem taková spokojenost není. To ale neznamená, že letos nebudu běhat rychle," uvedla na facebooku halová mistryně Evropy z roku 2011.