Běžcům na lyžích vládnou před olympiádou v Soči Norové

2. 2. 2014 14:09
Generálku běžců na lyžích na olympijské hry v Soči ovládli v Toblachu reprezentanti Norska.
Marit Björgenová si o víkendu v generálce před Soči připsala vítězný double.
Marit Björgenová si o víkendu v generálce před Soči připsala vítězný double. | Foto: Reuters

Toblach - Generálku běžců na lyžích na olympijské hry v Soči ovládli v Toblachu reprezentanti Norska. Sprinty Světového poháru volnou technikou vyhráli Ola Vigen Hattestad a Marit Björgenová, jež si po sobotním triumfu na klasické desítce připsala vítězný double.

Třiatřicetiletá Björgenová tak potvrdila vynikající formu před Soči, kde bude obhajovat tři zlaté medaile z Vancouveru. Dnes sice postoupila z kvalifikace až 23. časem se ztrátou téměř sedmi sekund na nejrychlejší, nicméně ve třech vyřazovacích jízdách už přemožitelku nenašla a připsala si 64. individuální vítězství v SP.

Bauer sprinty i teď vynechává

Druhé místo obsadila Němka Denise Herrmannová, třetí dojela vítězka kvalifikace Ingvid Flugstad Östbergová z Norska.

Téměř totožné složení měly stupně vítězů i po závodu mužů, který vyhrál mistr světa z Liberce 2009 Hattestad před krajanem Eirikem Brandsdalem. Na třetí pozici skončil Němec Josef Wenzl.

Generálka v Toblachu se až na Lukáše Bauera odehrála bez české účasti. Trojnásobný olympijský medailista byl v sobotu patnáctý v závodu na 15 km klasicky, sprinty tradičně vynechává.

SP v běhu na lyžích v Toblachu (Itálie):

Sprint volně (1,3 km):

Muži: 1. Hattestad 2:44,89, 2. Brandsdal (oba Nor.) -0,69, 3. Wenzl (Něm.) -0,94, 4. Golberg (Nor.) -1,45, 5. Peterson (Švéd.) -1,52, 6. Hediger (Švýc.) -31,89.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 28 závodů): 1. Sundby 1027 b., 2. Jespersen (oba Nor.) 739, 3. Legkov (Rus.) 626, 4. P. Northug (Nor.) 539, 5. Halfvarsson (Švéd.) 491, 6. Dürr (Rak.) 466, ...26. Jakš 190, 42. Bauer 140, 60. Razým 83, 100. Magál 29, 155. Kožíšek (všichni ČR) 1.

Ženy: 1. Björgenová (Nor.) 2:59,80, 2. Herrmannová (Něm.) -0,42, 3. Östbergová -1,45, 4. Fallaová (obě Nor.) -2,12, 5. Randallová (USA) -2,65, 6. Višnarová (Slovin.) -3,00.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 28 závodů): 1. Johaugová 1082, 2. Jacobsenová (obě Nor.) 895, 3. Björgenová 876, 4. Wengová (Nor.) 701, 5. Herrmannová 649, 6. Kowalczyková (Pol.) 618, ...15. Vrabcová-Nývltová 328, 93. Nováková 12, 105. Grohová (všechny ČR) 3.