Běžec na lyžích Kožíšek skončil osmý na armádním MS

30. 3. 2006 16:47
Osmý skončil český běžec na lyžích Dušan Kožíšek v dnešním závodu na 15 kilometrů volnou technikou na mistrovství světa armád. Ve švýcarském Andermattu vyhrál domácí Andrea Bundi o dvacet vteřin před Italem Florianem Kostnerem. Zbyněk Valoušek doběhl sedmnáctý a Radek Šretr obsadil 29. místo.

Účastník olympiády v Turíně a bronzový medailista ze sprintu dvojic z loňského MS Kožíšek startoval s číslem 66. Závodník před ním chyběl a za ním vyrazil Pákistánec. "Nasadil jsem si své tempo a držel se od mezičasů až do cíle osmý," uvedl Kožíšek na své internetové stránce. "Závod mi konečně trošku zvedl náladu. Po dlouhé době mi zase jely lyže a mohl jsem se rovnat i se světovou špičkou," dodal.

Výsledky - 15 km volnou technikou: 1. Bundi (Švýc.) 36:06,9 min., 2. Kostner (It.) -20,4, 3. Reichelt (Něm.) -32,1, ...8. Kožíšek -1:13,5, 17. Valoušek -1:56,3, 29. Šretr (všichni ČR) -2:37,3.