Běžkyně Vrabcová byla na volné desítce v Muoniu třetí

17. 11. 2013 15:17
Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová dojela třetí v závodu kategorie FIS na 10 kilometrů volně v Muoniu. Česká jednička ve Finsku prohrála jen s Ruskami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eduard Erben

Muonio - Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová dojela třetí v závodu kategorie FIS na 10 kilometrů volně v Muoniu. Česká jednička ve Finsku prohrála jen s Ruskami Irinou Chazovovou a Julií Čekalevovou.

"Sama jsem překvapená a nadšená," reagovala Vrabcová, která má za sebou vydařenou letní přípravu, na gratulace na sociálních sítích. Mimo jiné v Muoniu porazila čtyřnásobnou mistryni světa Aino-Kaisu Saarinenovou z Finska.

Volnou patnáctku mužů vyhrál Rus Petr Sedov. Z českých běžců byl nejlepší dvanáctý Jiří Magál. Lukáš Bauer a Aleš Razým nestartovali.

Výsledky závodů kategorie FIS v běhu na lyžích v Muoniu (Finsko):

Muži - 15 km volně: 1. Sedov (Rus.) 34:56,5, 2. Heikkinen -7,8, 3. Similae (oba Fin.) 10,9, ...12. Magál -34,4, 20. Koukal -51,5, 24. Horyna (všichni ČR) -57,1.

Ženy - 10 km volně: 1. Chazovová 25:46,2, 2. Čekalevová (Rus.) -27,3, 3. Vrabcová -49,5, ...33. Nováková -2:01,9, 67. Grohová (všechny ČR) -3:02,9.