reklama
11:45 • Muži - 15km • Hromadný start

Biatlon ŽIVĚ: Moravec vybojoval bronz

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže ze závodu biatlonistů na olympijskách hrách v Soči. Dnes je na programu závod s hromadným startem, který začíná v 16 hodin.

Do posledního mužského individuálního závodu her nastoupí třicet nejlepších biatlonistů. Z Čechů tak budou startovat pouze úspěšní medailisté Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup.

Soči, biatlon, stíhačka M: Ondřej Moravec se stříbrnou medailí Soči, biatlon, stíhačka M: Ondřej Moravec se stříbrnou medailí | Foto: Reuters

Bohužel v biatlonovém areálu Laura se momentálně závodit nedá. Místo konání dnešního závodu je zahaleno v mlze, a tak se začátek závodu zatím o hodinu odkládá. Boj o medaile by tak měl vypuknout v 17 hodin středoevropského času.

Třicet biatlonistů se na startu seřadí do tří řad. A oba Češi figurují v té první, tedy nejsilnější. Ondřej Moravec má startovní číslo 4, Jaroslav Soukup číslo 6.

V první řadě budou další velcí favorité: Ten největší, Francouz Martin Fourcade a dále Nor Björndalen, Rakušan Landertinger, Němec Lesser, další Francouz Beatrix, Rus Garaničev, Nor Svendsen a Němec Schempp.

Soči 2014: biatlonisté Jaroslav Soukup, Ole Einar Björndalen a Dominik Landertinger s medailí ze sprintu Soči 2014: biatlonisté Jaroslav Soukup, Ole Einar Björndalen a Dominik Landertinger s medailí ze sprintu | Foto: Reuters

Biatlonisty dnes v akci neuvidíme. Závod je kvůli mlze přeložen na pondělí, mělo by se jet v 7:00 středoevropského času.

Dobré ráno, ani pokus číslo dvě se nepodařil. V olympijském biatlonovém areálu stále vládne hustá mlha, navíc se přidal také déšť, tentokrát se závod mužů s hromadným startem odkládá na 13:00. Uvidíme, zda se do té doby počasí umoudří.

Mlha nad biatlonovým areálem Rosa Chutor Mlha nad biatlonovým areálem Rosa Chutor | Foto: Reuters

Další změna, start mužského závodu je pořadateli posunut o půl hodiny dopředu, tedy již na 12:30 hodin.

Ani v před polednem se ale situace s mlhou nezlepšila. Závod mužů je definitivně odložen na úterý. V pondělí se má jet od 16 hodin ještě závod s hromadným startem žen, ten prozatím v programu zůstává.

Závod mužů s hromadným startem by měl odstartovat v 11:30. V Soči ale hustě sněží a ani viditelnost dnes není vůbec ideální. Uvidíme, zda se tedy start biatlonového klání znovu neposune.

 

A teď, hodinu před plánovaným startem, už zase prší... Uvidíme tedy, co na to pořadatelé.

A spectator uses a raincover to protect herself from rain as she waits for the start of second run of the women's alpine skiing giant slalom event during the 2014 Sochi Winter Olympics at the Rosa Khu A spectator uses a raincover to protect herself from rain as she waits for the start of s | Foto: Reuters

Zatím si přečtěte ohlasy Gabriely Soukalové, která včera konečně vybojovala svou první olympijskou medaili - ZDE.

Připomeňme, že do dnešního závodu mužů vyrazí třicet nejlepších biatlonistů. Ondřej Moravec bude míst startovní číslo 4 a Jaroslav Soukup vyběhne se šestkou na dresu.

Podle posledních zpráv z biatlonového areálu Laura byl start dnešního závodu o 15 minut odložen.

Jeden z hlavních otazníků dnešního klání zní: Dokáže Martin Fourcade napodobit Darju Domračevovou a uzavřít v Soči zlatý hattrick? Fenomenání Francouz má skvělou formu a už ovládl stíhací i individuální závod.

Soči 2014, biatlon, stíhačka: vítězný Martin Fourcade Soči 2014, biatlon, stíhačka: vítězný Martin Fourcade | Foto: Reuters

V běžeckém a biatlonovém areálu Laura to stále z hlediska podmínek nevypadá ideálně. Přesto už se závodníci svlékají do kombinéz a připravují si lyže. Uvidíme, jak moc mlha a lehké sněžení ovlivní dnešní závod.

Muži dnes absolvují patnáct kilometrů běhu a čtyři střelecké položky. Nejprve dvě v leže a poté dvě ve stoje. Za každou chybu na střelnici následuje trestné kolo, které měří 150 metrů.

Závod právě odstartoval!

Nejrychlejší byli na startu Rakušan Landertinger a Nor Björndalen. Následuje ostrý výstup a pak nebezpečný sjezd s pravotočivou zatáčkou, na které měly včera ženy velké problémy.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
18. 2. 2014
reklama