Fourcade ovládl sprint, Šlesingr byl třináctý

10. 1. 2015 16:20
Sprint biatlonistů v Oberhofu vyhrál Martin Fourcade, nejlepší z Čechů byl třináctý Michal Šlesingr.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: Reuters

Oberhof - Biatlonista Michal Šlesingr skončil třináctý v dnešním sprintu Světového poháru v Oberhofu. V Německu vyhrál Francouz Martin Fourcade, který o pouhé 4,4 vteřiny porazil Nora Oleho Einara Björndalena.

Z českých biatlonistů bodovali ještě pětadvacátý Ondřej Moravec, který se posunul na sedmé místo v hodnocení seriálu SP, a také 31. Jaroslav Soukup.

Start sprintu v Oberhofu byl odložen o dvě a půl hodiny a závodilo se na kratším okruhu, protože kvůli oblevě měli organizátoři problémy s přípravou trati. Šlesingr udělal tři chyby na střelnici, jednou musel na trestné kolo po položce vleže a dvakrát po stojce. Třinácté místo tak vybojoval hlavně díky osmému běžeckému času.

Z Čechů nejlépe střílel Soukup. Bronzový olympijský medailista ze sprintu loni v Soči měl sice v prvním okruhu na nebezpečné trati pád, ale vleže mířil přesně. Dvě chyby však udělal vstoje, což s pomalejším během stačilo na 31. místo.

V dramatickém souboji na dálku o výhru útočil Björndalen na 95. pohárové vítězství. Zatímco loni ve stejném závodu prohrál o čtyři desetiny s krajanem Emilem Heglem Svendsenem, nyní s Fourcadem o 4,4 vteřiny.

Fourcade slavil výhru v závodu SP počtvrté v sezoně a popětatřicáté v kariéře. Díky tomu si upevnil pozici v čele průběžného pořadí seriálu.

V neděli jsou na pořadu závody s hromadným startem mužů a žen, do kterých by měli zasáhnout Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Moravec a Šlesingr.

Závod SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Muži - sprint (10 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 27:02,5 min. (1 trestné kolo), 2. Björndalen (Nor.) -4,4 (1), 3. Lapšin (Rus.) -17,5 (1), 4. J. Bö (Nor.) -18,2 (2), 5. Weger (Švýc.) -19,0 (2), 6. Rastorgujevs (Lot.) -21,4 (3), 7. Lessing (Est.) -30,3 (1), 8. Doll (Něm.) -33,2 (2), 9. Anev (Bulh.) -39,8 (2), 10. Tyščenko (Ukr.) -42,4 (0), ...13. Šlesingr -49,5 (3), 25. Moravec -1:16,6 (3), 31. Soukup -1:24,8 (2), 55. Krčmář -2:26,9 (4), 87. Krupčík (všichni ČR) -4:14,9 (5).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 421, 2. Šipulin (Rus.) 336, 3. Svendsen (Nor.) 335, 4. Fak (Slovin.) 302, 5. Landertinger (Rak.) 289, 6. Schempp (Něm.) 284, 7. Moravec 282, ...17. Šlesingr 170, 43. Soukup 44, 52. Krčmář 32, 54. Krupčík 28.