Skvělá štafeta. Biatlonistky v Hochfilzenu skončily třetí

13. 12. 2014 12:14
České biatlonistky zvládly výborně štafetu Světového poháru v Hochfilzenu a v cíli se radovaly z třetího místa.
Za českou štafetu finišovala Veronika Vítková.
Za českou štafetu finišovala Veronika Vítková. | Foto: CPA Eduard Erben

Hochfilzen - České biatlonistky zvládly výborně štafetu Světového poháru v Hochfilzenu a v cíli se radovaly z třetího místa a navázaly na čtvrté místo z olympiády v Soči, kde jely ve stejném složení.

Kvarteto Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková ztratilo 22,1 vteřiny na vítězné Němky. Vítková pak ve finiši těsně prohrála s Darjou Domračevovou z Bělouska.

Závod jsme sledovali živě ZDE

To mužské čtveřici ve složení Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář, Ondřej Moravec se střelecky tolik nedařilo, Češi museli dvanáctkrát dobíjet a dojeli na sedmém místě. Vyhráli s náskokem Rusové.

S výkonem žen ale byli trenéři spokojeni. "Bylo vidět, že jsme se pořád pohybovali na špici. Holky byly výborné, tohle se hodnotí opravdu skvěle. Nemám koho vyzdvihnout, musím pochválit všechny čtyři. Byl to skvělý kolektivní výkon," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

České biatlonistky se oproti včerejším nepovedeným sprintům zlepšily na střelnici, kde sice byly pomalejší a opatrnější, ale tato taktika se nakonec vyplatila.

Češky musely celkem devětkrát dobíjet, ovšem ani jednou se jejich nezdary nezvrhly v trestné kolo. Namále měla Gabriela Soukalová na stojce, poslední ranou ale nebezpečí zažehnala a zdržení napravila vysoce kvalitním během.

"Nohy se mi třásly a byla ve mně malá dušička," řekla.

Pro srovnání, vítězné Němky dobíjely osmkrát a druhé Bělorusky dokonce desetkrát. Čtvrtý tým Itálie, který na Češky ztratil sedmnáct sekund, dobíjel jen čtyřikrát, nicméně musel kvůli selhání Gontierové na jedno trestné kolo.

"S holkama jsme ukázaly, že patříme k nejlepším," uvedla spokojená Vítková.

Čeští biatlonisté kontakt s čelem ztráceli od začátku. Šlesingr na prvním úseku nabral půlminutovou ztrátu, Soukup s Krčmářem přidali každý po minutě a pohybovali se v závěru první desítky. Finišman Moravec s jedinou chybou na střelnici posunul štafetu na konečnou sedmou příčku.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Německo (Kummerová, Hildebrandová, Hinzová, Preussová) 1:11:40,4 (0 tr. okruhů + dobíjení), 2. Bělorusko (Skardinová, Dubarezavová, Pisarevová, Domračevová) -21,1 (0+10), 3. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) -22,2 (0+9), 4. Itálie -39,9 (1+4), 5. Norsko -46,3 (1+12), 6. Polsko -47,4 (0+8).

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Cvetkov, Lapšin, Malyško, Šipulin) 1:16:14,8 (0 tr. okruhů +1 dobíjení), 2. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Desthieux, M. Fourcade) -20,2 (0+4), 3. Norsko (J. Bö, Svendsen, Birkeland, T. Bö) -27,9 (0+10), 4. Rakousko -30,5 (0+7), 5. Německo -31,4 (0+9), 6. Kanada -2:55,4 (0+10), 7. ČR (Šlesingr, Soukup, Krčmář, Moravec) -3:16,5 (0+12).