reklama

Biatlonistky se připravily o další medaili špatnou střelbou

Gabriela Soukalová a spol byly sice nejrychlejšími běžkyněmi štafety, kvůli 14 chybám na střelnici však skončily až čtvrté. Gabriela Soukalová a spol byly sice nejrychlejšími běžkyněmi štafety, kvůli 14 chybám na střelnici však skončily až čtvrté. autor: Reuters
Špatná střelba připravila český biatlon o další medaili z olympijských her v Soči. Češky sice byly nejrychlejší v běhu, na střelnici však patnáctkrát dobíjely a skončily čtvrté.

Krasnaja Poljana - Špatná střelba připravila český biatlon o další medaili z olympijských her v Soči. Češky sice byly ve štafetě na 4x6 kilometrů nejrychlejší v běhu, na střelnici však čtrnáctkrát dobíjely a skončily čtvrté.

Vyhrály největší favoritky závodu Ukrajinky před domácími závodnicemi a Norkami. Ukrajina slaví první olympijské zlato od triumfu krasobruslařky Oksany Bajulové v Lillehammeru 1994 a vůbec první olympijskou medaili z biatlonu.

Češky, které ztratily na medaili tři čtvrtě minuty, čtvrtým místem dosáhly na nejlepší český výsledek ze štafety v historii her. Čtveřice Eva PuskarčíkováGabriela SoukalováJitka Landová a Veronika Vítková o dvě místa překonala umístění kvarteta v Naganu z roku 1998.

Oproti poslední olympiádě ve Vancouveru si Češky polepšily hned o dvanáct příček.

Nedařilo se naopak dalším spolufavoritkám závodu. Na jedenáctém místě podtrhly německé biatlonistky tristní bilanci v Soči a vůbec poprvé se ze zimní olympiády vrátí bez cenného kovu. Francouzky pak po pádu Brunetové hned v úvodu štafetu ani nedojely.

Po druhém úseku byly Češky druhé

Českou štafetu poprvé za poslední léta nerozjížděla Vítková, kterou se trenéři rozhodli nasadit do netradiční role finišmanky.

Role startérky se tak chopila Puskarčíková, která však musela hned čtyřikrát dobíjet a Soukalové předávala štafetu na jedenáctém místě se ztrátou více než minutu na vedoucí Italky.

Soukalová sice udělala na střelnici další tři chyby, díky vynikajícímu běhu však předala Landové štafetu na druhém místě s mírnou ztrátou na vedoucí Ukrajinky.

Landová však na střelnici zaváhala hned pětkrát a dostaly se před ní štafety Ruska, Norska, Kanady a Itálie. Vítkové předávala štafetu s odstupem téměř minuty na medaili.

Česká finišmanka sice předjela tu kanadskou a italskou, velkou ztrátu na vedoucí trojici však po dvou chybách na střelnici dotáhnout nedokázala. Uhájila však čtvrtou příčku těsně před Běloruskou Darjou Domračevovou, trojnásobnou vítězkou ze Soči.

Výsledky:
 


reklama