reklama

Čtvrtá biatlonová medaile pro Česko, Moravec má bronz!

Podívejte se na fotogalerii z úterního závodu na 15 kilometrů s hromadným startem Podívejte se na fotogalerii z úterního závodu na 15 kilometrů s hromadným startem Foto: Reuters
Ondřej Moravec v biatlonovém závodě mužů s hromadným startem získal bronzovou medaili.

Krasnaja Poljana - Český biatlon má z olympijských her v Soči už čtvrtou medaili. V úterý se o ni postaral Ondřej Moravec, který v závodě s hromadným startem získal bronz. Šestou medailí z her v Soči navíc Češi vyrovnali historicky rekordní zisk z olympiád ve Vancouveru a Sarajevu.

"Paráda! Hned po závodu jsem si říkal, že to je pro mě jako zlato," uvedl po závodě český biatlonista, který měl dnes čistou střelbu. "Čtyři nuly, super! Na víc jsem dneska neměl, takže jsem naprosto spokojený."

Dnešní závod na 15 kilometrů vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen před Francouzem Martinem Fourcadem, kteří se v závěrečném okruhu Moravcovi utrhli a o zlato si to rozdali v cílové rovince.

Ke stříbru přidal bronzovou sestřičku

Moravec získal v areálu Laura už druhý cenný kov, ze stíhacího závodu si totiž odnesl stříbro. Kromě dvou Moravcových medailí mají Češi z biatlonu také včerejší stříbro Gabriely Soukalové a bronz Jaroslava Soukupa ze sprintu.

Soukup, který pokazil poslední střeleckou položku, do cíle doběhl na 24. místě.

Devětadvacetiletý Moravec se od začátku držel mezi nejlepšími. První dvě střelby vleže zvládl jako tradičně o něco pomaleji, ovšem bez jediné chyby a zařadil se do vedoucí skupinky.

Svou pozici ještě vylepšil po první "stojce", kterou vyčistil v rychlém tempu, a společně se Svendsenem odjížděl jako první. Skvělou stíhačkou se k vedoucí dvojici brzy připojil Fourcade a těsně před závěrečnou položkou také norský veterán Ole Einar Björndalen.

V závěru na duo šampionů nestačil

Ten pak jako jediný na stadionu Laura selhal, když udělal hned čtyři chyby. Fourcade, Svendsen a Moravec zastříleli bezchybně a bylo jasné, že právě oni si rozdělí celou sadu medailí.

"Dneska jsem měl ten den, kdy jsem věděl, že to tam dám. Fakt jsem střílel naprosto v klidu," liboval si Moravec.

Dvanáct set metrů před cílem ale nastoupil Nor ve stoupání, a zatímco Fourcade jej zachytil, český reprezentant na zběsilé tempo nestačil a v poklidu si dojel pro bronz. Svendsen pak potvrdil, jak silný je ve finiších, a o pár centimetrů vydřel zlatou medaili.

"Když jsem jel chvíli vepředu, tak jsem si říkal, že by mohli vytuhnout a trochu jsem na to zlato pomyslel," prohlásil Moravec, ale pak hned přibrzdil. "Prrrr, až tak úplně naivní jsem nebyl. Věděl jsem, že jsou na tom dobře, že skončím asi třetí," dodal.

reklama