Bezchybná Soukalová ovládla "masák". Znovu však málem nestihla start

Čechům sněžil úspěch: Zlatá Gabča vyhrála, Krčmář zajel životní závod
V této sezoně se Soukalová radovala z výhry podruhé, na úvod zvítězila v Östersundu ve sprintu.
Celkově už byla v letošním ročníku sedmkrát na stupních vítězů, což v jedné sezoně je její rekord. Závod s hromadným startem ovládla podruhé v kariéře.
Na trať vyrážely biatlonistky v hustém sněžení a Soukalová se držela v čele. Obě střelby vleže zvládla čistě a jela v první šestce.
Pak ustála i ošemetnou situaci. Hildebrandová jí při předjíždění zlomila hůlku, ale česká hvězda dostala náhradní od italského servismana a po pár metrech ji vyměnila za svou.
Aktualizováno 16. 1. 2016 13:01
Vedoucí žena Světového poháru Gabriela Soukalová ovládla závod s hromadným startem. V Ruhpoldningu jako jediná závodnice zastřílela čistě a připsala si desáté vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Ruhpolding - Další skvělý výkon předvedla Gabriela Soukalová. V závodě s hromadným startem jako jediná ze závodnic neudělala ani jednu chybu na střelnici a připsala si jubilejní desáté vítězství ve Světovém poháru.

Na stupni vítězů ji doplnily Němky Hildebrandová a Dahlmeirová. Eva Puskarčíková dojela na 23. pozici a Veronika Vítková obsadila až poslední 28. místo.

Závod jsme sledovali živě ZDE.

Ruhpolding se nejspíše zařadí do nejoblíbenějších zastávek Světového poháru Gabriely Soukalové. Po sedmé zde totiž dojela "na bedně" a po čtvrté tu vyhrála. Málem však vůbec neostartovala.

Necítila se dobře

"Ráno se necítila úplně fit a zvažovala, zda vůbec nastoupí. Nakonec se rozhodla, že ano. Start však stihla jen o pár vteřin, jelikož jako už po několikáté nestíhala a dobíhala opravdu na poslední chvíli. Málem jsem dostal infarkt," prozradil v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

O to víc s podivem pak je Soukalové famózní výkon. Střelecky dokonalá, na lyžích lehce pomalejší, ale na vítězství to i tak stačilo. Závod se však neoběšel bez problémů.

Při jednom stoupání jí Hildebrandová přišlápla a přelomila hůlku. Naštěstí fair-play v biatlonu stále funguje a Soukalové okamžitě pomohl italský servisní tým, který jí pujčil hůlku svou. I díky tomu se tak mohla radovat z desátého vítězství kariéry.

Štafeta? Uvidíme podle stavu Gábiny

Zdaleka ne tak dobře se však vedlo dalším dvěma českým závodnicím. Eva Puskarčíková doběhla do cíle až 23. a Veronika Vítková až jako úplně poslední na samém chvostu startovního pole.

"Bohužel. Verči ujel vlak hned po první střelbě a bylo prakticky po závodě. Eva zastřílela naopak solidně, ale v posledních týdnech je na tom špatně s rychlostí," uvedl Vítek.

Nic však neprozradil ohledně složení české ženské štafety do zítřejšího závěrečného závodu v Ruhpoldingu. "Sám zatím opravdu nevím, jak to složíme. Uvidíme, jak na tom bude Gábina a pak se rozhodneme," uzavřel reprezentační kouč.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu:

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Soukalová (ČR) 41:13,2 (0 tr. okruh), 2. Hildebrandová -13,9 (1), 3. Dahlmeierová (obě Něm.) -24,4 (2), 4. Eckhoffová (Nor.) -32,2 (2), 5. Hammerschmidtová (Něm.) -37,9 (2), 6. Skardinová (Běl.) 40,0 (1), 7. Džimová (Ukr.) -53,6 (2), 8. Wiererová (It.) -1:01,5 (2), 9. Dorinová Habertová (Fr.) -1:15,5 (5), 10. Oberhoferová (It.) -1:21,0 (1), ...23. Puskarčíková -2:43,2 (2), 28. Vítková (obě ČR) -4:45,2 (5).

16:10 závod s hromadným startem na 15 km muži.