12:15 • SP v biatlonu • Sprint mužů

Biatlon ŽIVĚ: Moravec dojel ve Finsku čtvrtý

Dobré poledne, vítejte u online reportáže ze Světového poháru biatlonistlů. Ve finském Kontiolahti se dnes uskuteční další sprinty. Ten mužský na 10 kilometrů začíná ve 12:15.

V akci uvidíme stejně jako ve čtvrtek pět českých reprezentantů. Tady jsou jejich startovní čísla: 8 - Ondřej Moravec, 16 - Jaroslav Soukup, 37 - Michal Krčmář, 62 - Lukáš Kristejn, 89 - Vít Jánov.

Ve čtvrtek si z našich nejlépe vedl Ondřej Moravec, který byl bezchybný na střelnici a v obrovské konkurenci těch nejlepších vybojoval skvělé šesté místo. Bodoval i Soukup, který byl jednatřicátý.

Návrat olympionici - přílet do Prahy Návrat olympionici - přílet do Prahy | Foto: CPA Eduard Erben

Vítězem prvního sprintu v dějišti MS 2015 byl Nor Johannes Thingnes Bö, který porazil druhého Martina Fourcada z Francie a třetího Němce Arnda Peiffera.

Cílem Ondřeje Moravce je zakončit sezonu v elitní desítce celkového pořadí Světového poháru. Po čtvrtečním závodu se posunul ze třináctého na dvanácté místo. Na desátého Němce Simona Schemppa mu chybí 35 bodů.

Závod právě začal! Se startovním číslem 1 už vyrazil osmatřicetiletý Rakušan Summan.

Dvojku má Švýcar Weger, trojku Francouz Desthieux, čtyřku Nor Johannes Bö, pětku Švéd Ferry, šestku Slovák Kazár a sedmičku Němec Schemmp.

A hned po Schemmpovi jeho velký soupeř v boji o elitní desítku SP, český biatlonista Ondřej Moravec!

Desítku má na svém bíločerveném dresu druhý muž SP Nor Emil Hegle Svendsen.

A jedenáctku silný Rus Anton Šipulin.

Na prvním mezičasu je Moravec druhý o jednu desetinu za Simonem Schemmpem. Čech rozjel závod velmi rychle.

Těsně před oba závodníky se ale teď dostal Emil Hegle Svendsen.

Jaroslav Soukup se vydává do závodu!

Závodníci s nejnižšími startovními čísly už absolvují první střeleckou položku, tedy v leže. Summan jednou minul, Weger odjíždí s nulou.

Johannes Bö dal pět z pěti a navazuje na skvělý výkon ze čtvrtečního klání. Po první střelbě je zatím jasně první.

Švéd Björn Ferry, který zářil před týdnem v Pokljuce, se nepotýká v Kontiolahti s ideální formou. Teď jednou minul a v běhu není nejrychlejší.

Simon Schemmp na střelnici selhal, udělal dvě chyby, což znamená 300 metrů navíc.

Naopak Ondřej Moravec si vedl famózně! Po první střelbě se řadí na druhé místo o 5,5 vteřiny za Johannese Bö.

Ale Emil Hegle Svendsen zastřílel také výborně a je druhý těsně před Moravcem.

Ani Jaroslav Soukup nemusí z "ležky" na trestné kolo!