reklama
15:10 • SP v biatlonu • Sprint mužů

Biatlon ŽIVĚ: Moravec šestý v Kontiolahti

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže ze Světového poháru v biatlonu. Předposlední zastávkou letošní sezony je finské Kontiolahti. První disciplína - sprint mužů - začíná v 15:10.

Do závodu nastoupí celkem pět českých reprezentantů, tady jsou jejich startovní čísla: 6 - 0ndřej Moravec, 13 - Jaroslav Soukup, 37 - Michal Krčmář, 63 - Vít Jánov, 74 - Lukáš Kristejn.

Největší motivaci z českých biatlonistů bude mít jistě trojnásobný medailista ze Soči Ondřej Moravec. Ten je zatím třináctý v celkovém pořadí SP a jeho cílem je skok do elitní desítky.

Návrat olympionici - přílet do Prahy Návrat olympionici - přílet do Prahy | Foto: CPA Eduard Erben

V dějišti MS 2015 nepanují zrovna zimní podmínky. Teploty kolem pěti stupňů nad nulou, málo sněhu a slunečné počasí, to není pro biatlon ideální. "Sněhu je málo, je rozbředlý, a jakmile se nejsme na trati, brodíme se blátem. To je všudy přítomné. Zatím si moc neumím představit, že by tu za rok měl být světový šampionát,“ uvedl na webových stránkách svazu Moravec.

Závod právě začal, s číslem 1 vyrazil na desetikilometrovou trať třetí muž SP Dominik Landertinger z Rakouska.

S dvojkou odstartoval další vynikající Rakušan Simon Eder, trojku má Ukrajinec Pidhrušnyj a čtyřku kariéru končící Švéd Björn Ferry, který zazářil minulý víkend v Pokljuce.

Pětku má Němec Arndt Peiffer... Už je na trati.

A se šestkou už každou chvíli vyrazí do závodu Ondřej Moravec!

Hned za Moravcem startuje Martin Fourcade, jednoznačný vedoucí muž Světového poháru.

Dále vstupují do závodu silní Rusové, s desítkou Šipulin a s dvanáctkou Usťugov. A pozor, třináctku má Jaroslav Soukup, dvojnásobný medailista ze Soči.

Soči 2014, biatlon hromadný start M: Jaroslav Soukup Soči 2014, biatlon hromadný start M: Jaroslav Soukup | Foto: ČTK

Další favorité mají startovní čísla 16 a 17. A jsou z Norska. Emil Hegle Svendsen je v SP celkově druhý a veterán Ole Einar Björndalen čtvrtý.

Rakušan Landertinger mezitím dorazil na první položku, tedy v leže. A jednou minul. Musí tedy na trestné kolečko měřící 150 metrů. Naprosto stejně si poté vedl i jeho krajan Eder.

Švéd Ferry potvrzuje skvělou formu z Pokljuky! Pětatřicetiletý biatlonista je čistý a vede před Ederem a Landertingerem. Peiffer musí na jedno trestné kolo.

Ondřej Moravec zvládl ležku bez chyby! Dobrá práce českého biatlonisty. Moravec se po první položce zatím řadí na první místo o deset vteřin před Peiffera.

Martin Fourcade byl také čistý a je zatím druhý o vteřinu za Moravcem.

Rus Šipulin také na ležce zazářil, přesto je o dvě vteřiny pomalejší než Moravec, který stále vede!

Také Usťugov za nula, jenže druhý ruský reprezentant měl na trati nespecifikovanou kolizi a ztrácí téměř půl minuty.

Také Jaroslav Soukup trefil všech pět ran! Druhý český reprezentant se řadí na páté místo, o osm vteřin za vedoucího Moravce. Zatím to vypadá na velmi dobrý závod pro české reprezentanty.

Ital Lucas Hofer jde na jedno trestné kolo, naopak Nor Svendsen byl na střelnici velmi rychlý a jde před Moravce do čela!

Norové válí! Rovněž Björndalen střílel skvěle a jde dokonce před Svendsena na první místo! 1. Björndalen, 2. Svendsen, 3. Moravec, 4. Fourcade.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
13. 3. 2014
reklama