reklama

Biatlonistka Brunetová během závodu zkolabovala

Marii-Laure Brunetovou odnášejí z trati Marii-Laure Brunetovou odnášejí z trati autor: Reuters
Francouzská biatlonistka Marie-Laure Brunetová skončila po kolapsu v dnešní štafetě na olympijských hrách v nemocnici. Pětadvacetiletá závodnici museli z trati odvzézt na nosítkách.

Krasnaja Poljana - Francouzská biatlonistka Marie-Laure Brunetová skončila po kolapsu v dnešní štafetě na olympijských hrách v nemocnici. Pětadvacetiletá závodnice omdlela na prvním úseku po výběhu od střelnice a z trati ji museli odvézt na nosítkách.

Podle týmového lékaře Thomase Lacroixe zůstane Brunetová v nemocnici přes noc na pozorování, přestože výsledky prvních vyšetření jsou uklidňující. "Ještě potřebujeme udělat dnes večer a ráno další testy," řekl.

Trenér francouzského týmu Thierry Dussere uvedl, že se Brunetová necítila dobře už před závodem a před startem zvracela. U stříbrné medailistky ze štafety z Vancouveru to prý ale není nic neobvyklého. "Bývá hodně nervózní, protože je hodně namotivovaná a chce vždycky odevzdat to nejlepší," vysvětlil Dussere.

Brunetová trefila při úvodní střelecké položce v leže všech pět terčů, při výběhu ze stadionu do druhého dvoukilometrového okruhu ale zkolabovala.

reklama