23. 1. 2015 15:33
České biatlonistky v pátek stejně jako muži o den předtím ve sprintu nezazářily.
Veronika Vítková při sprintu v Anterslevě 2015
Veronika Vítková při sprintu v Anterslevě 2015 | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Anterselva - Italské středisko Anterselva zatím českým biatlonistkám a biatlonistům nesvědčí. Po včerejším sprintu mužů, v němž se do první dvacítky vešel pouze Ondřej Moravec, se v pátek vydaly na trať i ženy a také ony skončily v poli poražených.

Nejlepší výsledek zaznamenala Veronika Vítková, která s dvěma chybami na střelnici doběhla do cíle šestnáctá se ztrátou jednaosmdesáti sekund na vítěznou Darju Domračevovou. Stříbro brala vedoucí žena Světového poháru Kaisa Mäkäräinenová, třetí doběhla Laura Dahlmaierová před Slovenkou Janou Gerekovou.

Gabriela Soukalová s jednou chybou doběhla do cíle třiadvacátá, Eva Puskarčíková s dvěma minutými terči padesátá o tři místa před Jitkou Landovou. Všechny čtyři české reprezentantky nastoupí zítra do stíhacího závodu, jenž začíná v 15:30.

"U Verči škoda dvou stržených ran vpravo na ležce. To je moc, jinak by na tom hlavně běžecky nebyla špatně. Gábině to zase až tolik neběhalo, chybovala jen jednou, ale ani to na lepší umístění nestačilo, bylo to hodně vyrovnané," hodnotil závod v rozhovoru pro Českou televizi trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Vítková upravovala mířidla

Vítková rozběhla z českých biatlonistek závod nejlépe. Na prvních mezičasech měla druhý nejlepší čas hned za vedoucí Domračevovou. Jenže na ležce se jí nedařilo, dokonce po první neúspěšné ráně musela upravovat mířidla, dvakrát odkroužila trestné kolo a ztratila hodně času. Stojku sice zvládla, ale bylo z toho 16. místo a ztráta minuty a 21 vteřin na vítězku.

Soukalová naopak první položku zvládla čistě a chybovala až na stojce, ale běžecky za svou starší kolegyní z týmu zaostala a ztratila na první místo ještě o 11 vteřin víc.

Zcela suverénní byla Domračeovová, která byla o prvních metrů nejlepší běžecky a na střelnici připsala dvě nuly. Ohrozit ji mohla Finka Mäkäräinenová, ale na stojce jednou minula, bylo z toho až druhé místo a ztráta 27 vteřin.

Světový pohár v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Domračevová (Běl.) 19:57,8 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -26,9 (1), 3. Dahlmeierová (Něm.) -50,4 (0), 4. Gereková (SR) -55,2 (0), 5. Oberhoferová (It.) -57,5 (1), 6. Hildebrandová (Něm.) -1:01,2 (1), 7. Skardinová (Běl.) -1:09,5 (0), 8. Dunkleeová (USA) -1:10,3 (1), 9. Preussová (Něm.) -1:11,0 (2) a Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -1:11,0 (1), ...16. Vítková -1:21,6 (2), 23. Soukalová -1:32,0 (2), 51. Puskarčíková -2:22,8 (2), 54. Landová (všechny ČR) -2:29,7 (2).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 612 b., 2. Domračevová 560, 3. Valj Semerenková (Ukr.) 479, 4. Vítková 452, 5. Wiererová (It.) 446, 6. Hildebrandová 407, ...10. Soukalová 336, 37. Landová 105, 42. Puskarčíková 91.