reklama

Soukalové se zbytek světa dál dívá na záda. Triumfovala i ve stíhačce

Gabriela Soukalová slaví vítězství ve stíhačce v Presque Isle. Gabriela Soukalová slaví vítězství ve stíhačce v Presque Isle. Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Ve stíhacím závodů žen v americkém Presque Isle znovu vyhrála česká reprezentantka Gabriela Soukalová. Druhá skončila Finka Makarainenová. Na stupně vítězů se ještě dostala Polka Guziková.

Presque Isle - Ve stíhacím závodě Světového poháru žen na deset kilometrů v americkém Presque Isle udržela Gabriela Soukalová první místo ze sprintu. Ve stíhačce přidala už dvanáctou výhru v kariéře. S více než půlminutovou ztrátou dojela Kaisa Makarainenová. Třetí skončila Francouzska Dorinová Habertová. Do první desítky se vešla i další česká reprezentantka Veronika Vítková, která dojela šestá.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Ač na třetí střelecké položce třikrát chybovala, zvítězila suverénně o více než půlminutu před Finkou. Gabriele Soukalové se nadále zbytek světa dívá z uctivé vzdálenosti na záda.

Závod však začala velmi nervózně, když podle všeho odstartovala o něco dříve, než měla. "Zazmatkovala a pak se na trati ptala, co má dělat. Řekli jsme jí, ať nepřemýšlí a běží. Doufali jsme, že penalizace nepříjde a naštěstí se tak stalo," popsal situaci v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Největší konkurentka Soukalové Italka Wiererová dokončila dnešní stíhačku až na devátém místě a náskok Češky na čele SP tak znovu vzrostl. Aktuálně čítá už 135 bodů!

Radost Gabriely Soukalové bezprostředně po projetí cílovou branou:


Štafeta bude kvůli počasí už zítra

Pochvalu za dnešní výkon si však zaslouží i Veronika Vítková, která si polepšila oproti sprintu o čtyři místa a dojela šestá. "Určitě chválím i Verču. Konečně zvládla slušně střelbu. V mrazu a větru se s tím poprala stejně jako Gábina perfektně. Šestka je výborná," radoval se Vítek.

Zbylé dvě české reprezentantky se rovněž neztratily. Lucie Charvátová finišovala na 25. příčce a Eva Puskarčíková na místě sedmatřicátém.

V neděli měla být na programu ženská štafeta, kvůli nepříznivé předpovědi to však vypadá, že ji organizátoři přesunou na zítřek a dámy se na trať vydají hned po svých mužských kolezích. I tento závod vám samozřejmě nabídneme v online přenosu.

reklama